0 سبک زندگیکسب‌وکار شما

چند منیت شگفت انگیز برای سفر پاییزی به ترکیه

زمان مطالعه: 11 دقیقه


در این مقاله از سفرمارکت نیت داریم به معرفی چند منیت برای سفر پاییزی به ترکیه بپردازیم. از مهر تا آذر زمان شایسته‌ای برای سفر به ترکیه است زیرا فصل شلوغی به پایان رسیده است، اما شنا کردن تا اواسط مهر فعلا امکان پذیر می‌باشد. از سواحل آرام گرفته تا جنگل‌های زیبا که در آن برگ‌ها زرد می‌شوند در این فصل دیدنی می‌باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا با هم با این مقاصد ترکیه آشنا شویم.

فتحیه

فتحیه که معمولاً یک کانون توریستی است، در پاییز به منیتی آرام‌تر تبدیل می‌شود و تعداد افراد محلی بیشتر از گردشگران می‌باشد. یک ماشین کرایه کنید و یک سفر جاده ای داشته باشید تا تمام خلیج‌های زیبای دریای اژه و مناظر تاریخی را کشف کنید. چنانچه بیشتر فعال هستید، طی دمای ماز طریق پاییز، راه معروف لیسیا را پیاده‌روی کنید! حال به معرفی دقیق‌تر فتحیه می‌پردازیم.

[table id=2 /]

فتحیه یکی از شهرهای معروف استان موگلمی‌باشد. این استان در سواحل مدیترانه ترکیه و در ۵۰ کیلومتری فرودگاه دالامان جای دارد. فتحیه در شهر قدیمی تلمسوس جای دارد که می‌توانید خرابه‌ها و تئاتر شهر را ببینید. این شهر با گردشگری و طبیعت شگفت انگیز آن محبوب می‌باشد. جمعیت فتحیه حدود ۱۱۵۰۰۰ نفر است و در فصل تابستان شلوغ می‌شود. در افسانه‌ای تلمسوس به عنوان نام پسر خدا آپولو توصیف شده می‌باشد. او عاشق دختر شاه آگنور، پادشاه فنیقیه شد. او خود را به یک سگ کوچک تبدیل می‌کند و عشق دختر گوشه‌گیر و خجالتی را به دست می‌آورد. سپس به عنوان یک مرد زیبا ظاهر می‌شود و پسری به نام تلمسوس به معنای سرزمین نورها می‌شود.

این شهر در سال ۵۴۷ پیش از میلاد قسمتی از امپراتوری ایران شد. تلمسوس به اتحادیه دلوس زیر شیروانی که در قرن ۵ پیش از میلاد تأسیس شد، پیوست. بعداً شهر از اتحادیه خارج شد و به شهری مستقل تبدیل شد و تا قرن چهارم پیش از میلاد روابط خود را با اتحادیه ادامه داد. فتحیه در قرن نوزدهم به سرعت رشد کرد و جمعیت زیادی از شهروالان یونانی داشت. در جریان مبادله بین یونان و ترکیه، یونانی‌ها به یونان فرستاده شدند و شهر با ترک‌هایی که از یونان آمده بودند سکنی گزیدند. نام امروزی «فتحیه» به افتخار فتحی بیگ که یکی از اولین خلبانان نیروی هوایی عثمانی بود که در یک مأموریت جان باخت، به این شهر داده شد. امروزه فتحیه یک شهر توریستی با فضای بین‌المللی می‌باشد. ۳ اسکله تفریحی در شهر وجود دارد که به بازدیدکنندگان بین‌المللی و محلی و کشتی‌های کروز خدمات می‌دهد. شهر هر آنچه که یک گردشگر به دنبال آن است را دارد. رستوران‌های لذیذ، شب زنده‌داری عالی، تاریخ و طبیعت، خلیج‌های شگفت انگیز، بازارها و مغازه‌های سنتی، گردش‌ها و فعالیت‌های روزانه و ممکن استً تنها شهر در جهان است که در آن تابوت‌ها و معابد و ویرانه‌های زیادی در خیابان‌ها خواهید یافت. چنانچه نیت سفر به این شهر زیبا را دارید، بلیط هواپیما را می‌توانید در سفرمارکت پیدا کنید.

ماردین

وقتی چند روزی را در بین خانه‌های سنگی باستانی شهر قدیمی ماردین بگذرانید، احساس خواهید کرد که به دنیای دیگری منتقل شده‌اید. در پاییز، ممکن استً با هیچ توریستی روبه‌رو نخواهید شد و واقعاً می‌توانید از فرهنگ مردم، از جمله غذاهای شگفت انگیز محلی لذت ببرید.

این شهر بر روی شیب تپه‌ای جای دارد که به سمت جنوب به سمت دشت‌های بین النهرین می‌نگرد. ماردین در مسیرهای اساسی اتصال ترکیه به سوریه و عراق جای دارد. طبق شنیده‌ها، تاریخچه این شهر به دوران سیل برمی‌گردد. این شهر تحت حکومت هوری-میتانی‌ها، هیتی‌ها، سورها، بابلی‌ها، ایرانیان، رومی‌ها، اعراب و ترک‌های سلجوقی بوده می‌باشد. بعدها ماردین در زمان پادشاهی آرتوکلو تأسیس شد و در این زمان شهر رونق گرفت. این شهر در گذشته از طریق ایرانیان به نام‌های مرده، بیزانسی‌ها به نام‌های مردیا، اعراب به نام‌های مریدین و سریانی‌ها به نام‌های مرده مردی شناخته می‌شد. در نهایت بعد از اشغال منطقه از طریق ترک‌ها به «ماردین» تبدیل شد.

قلعه و مسجد جامع از مکان‌های تاریخی مهم در اطراف شهر می‌باشند. دیگر حاویی‌ تاریخی در این منطقه که ارزش دیدن دارد عبارت است از صومعه دیرالزفران. مقبره قرن پانزدهمی زینل بیگ در نزدیکی آن، با کاشی‌های آبی تزئین شده می‌باشد. سلطان عیسی مدرسه که قدمت آن به سال ۱۳۸۵ می‌رسد، یک بنای تاریخی جالب و زیبای ترکی با درگاه حکاکی شده باشکوه آن می‌باشد. ضمنا مسجد اولو (بزرگ) به دلیل گنبد سنگ کاری زیبای خود و مناره‌ای به خوبی تزئین شده، یکی دیگر از مکان‌های دیدنی می‌باشد.

بهترین نمونه‌های معماری آرتوتی را می‌توان در کیزیلتپه، ۲۱ کیلومتری (۱۳ مایلی) جنوب ماردین، با مسجد اولو قرن سیزدهم با نقش برجسته محراب زیبا و درگاهی زیبا مشاهده کرد.

صومعه دیرالزعفران یک صومعه سریانی در ۹ کیلومتری شرق ماردین است که در قرن نهم ساخته شده می‌باشد. هَم‌اکنون این مکان محل بازدید و پناهگاه فقیران سریانی می‌باشد. این صومعه تا سال ۱۹۳۲ مرکز مذهبی سریانی‌ها بود. دیرالزعفران یکی از بزرگ‌ترین صومعه‌های موجود در منطقه است، ۵۲ ایلخانی سریانی در اینجا دفن شده‌اند. قسمت مخفی عبادت به نام «مهزن» قدیمی‌ترین قسمت صومعه می‌باشد. صومعه با بخش‌های دیگری که بعداً ساخته شد، بزرگ‌تر شد. در اطراف سازه‌هایی که با دیرالزعفران، کلیسای مریم مقدس و صومعه مار یاکوپ، تثلیثی را تشکیل می‌دهند، سه قلعه برای حفاظت از تثلیث ساخته شده می‌باشد. صومعه مار یاکوپ نام خود را از یک کشیش گرفته است که بعدها به «صومعه مروگان» معروف شد. طبق شنیده‌ها، ماربینیامین، یکی از منادیان شرق، استخوان‌های قدیمی‌ترین شا‌گردد خود را در اینجا دفن کرده می‌باشد. این صومعه برای مدتی به مارهونسیا نیز معروف بود. برای بازدید از این آثار تاریخی و دیدنی، از تورهای لحظه آخری موجود در سایت و اپلیکیشن سفرمارکت غافل نشوید.

بوزکادا

بوزکادا یک جزیره در دریای اژه است که از ترفندهای معمول توریستی دور مانده است و به جذابیت طبیعی خود اجازه می‌دهد تا بازدیدکنندگان را به خود جلب کند. جزیره یونانی سابق که با نام تندوس نیز شناخته می‌شود، مملو از خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده، خانه‌های روستایی قدیمی با شیشه‌های رنگارنگ، سواحل شنی متروک و تاکستان‌های عالی می‌باشد. سپتامبر بهترین زمان برای بازدید از بوزکادا است زیرا برداشت انگور در تاکستان‌های معروف جزیره انجام می‌شود. این جزیره ضمنا از انرژی تابستانی معمول خود خالی است و در پاییز به منیتی آرام تبدیل می‌شود، جایی که می‌توانید غذاهای عالی دریای اژه را صرف کنید.

بوزکادا، یک جزیره سابق یونانی در ۵۲ کیلومتری (۳۲ مایلی) جنوب چاناکاله، یک استراحتگاه تابستانی می‌باشد. این شهر که در بیشتر تاریخ خود به نام تندوس شناخته می‌شود، در سال ۱۹۲۳ قسمتی از جمهوری جدید ترکیه شد. امروزه گردشگری صنعت اساسی بوزکادا است، اما باغ‌های انگور و شراب‌سازی در اینجا مهم می‌باشند، همانگونه که برای یک هزاره یا بیشتر بوده‌اند. شما ضمنا می‌توانید با دوستان خود یک غذای قدیمی در جزیره میل کنید یا در جزیره آفتاب بگیرید. بر خلاف تعدادی از جزایر تابستانی، روح بوزکادا لذت دلپذیر است، نه موسیقی با حجم بالا و فعالیت‌های جنون آمیز. اینجا با بدروم متفاوت می‌باشد.

بادهای ثابت مزرعه بادی تولید کننده برق بوزکادا را به حرکت در می‌آورد و بازدیدکنندگان را در گرمای تابستان خنک نگه می‌دارد. در دیگر زمان‌های سال، ممکن است در جستجوی سرپناهی از نسیم‌های مداوم باشید. در تابستان، مینی‌بوس‌ها به طور منظم از شهر به ساحل جنوب غربی حرکت می‌کنند، تنها ساحل با امکانات (سایه، رستوران و غیره). چنانچه وسیله نقلیه شخصی یا پاهای محکمی داشته باشید می‌توانید به سواحل دیگر بروید. پیش از غروب آفتاب، راه خود را به سمت نوک غربی جزیره برای پذیرایی از غروب خورشید در آن سوی دریا طی کنید. ضمنا می‌توانید با تور به این شهر سفر کنید. برای رزرو تور از سفرمارکت غافل نشوید.

مرسین

مرسین که با نام ایچل نیز شناخته می‌شود، یکی از مدرن‌ترین استان‌های حاوی خیابان‌های نخل‌شده، پارک شهری و هتل‌های مدرن و پایگاه خوبی برای بازدید از مکان‌های تاریخی و سواحل مجاور در جنوب شرقی ترکیه می‌باشد. مرسین بزرگ‌ترین بندر در منطقه مدیترانه ترکیه و یکی از شلوغ‌ترین شهرهای ترکیه با حدود ۱٫۸ میلیون جمعیت می‌باشد. در اینجا یک منطقه آزاد تجاری نیز وجود دارد و یک مرکز تجاری می‌باشد.

در مرسین می توانید تمام امکانات یک شهر مدرن و تمام ویژگی‌‌های شهرهای مدیترانه‌ای را بیابید. ماهی در این منطقه فراوان و ضمنا لذیذترین است و در بازار ماهی مرسین رستوران‌های ماهی ارزانی پیدا خواهید کرد که برای کسانی که عاشق ماهی می‌باشند واقعا دلپذیر می‌باشد. چنانچهچه قدمت مرسین فقط به قرن نوزدهم می‌رسد، اما مکانی بسیار باستانی را اشغال می‌کند. در کوه یوموکتپه، کاوش‌ها ثابت کرد که از دوره نوسنگی دوازده سکونتگاه پیا‌پی وجود داشته می‌باشد. ایچل ضمنا حاوی جاذبه‌های شکار، ماهیگیری، پیک نیک، کوهنوردی و غارنوردی برای علاقمندان به ورزش می‌باشد. در ژوئن ۲۰۱۳، هفدهمین دوره بازی‌های مدیترانه، معروف به المپیک کشورهای حاشیه دریای مدیترانه، در مرسین برگزار می‌شود.

مرسین در حقیقت از طریق بیش از ۱۰۸ کیلومتر (۶۷ مایل) سواحل طبیعی احاطه شده است که به این معنی است که سواحل دورافتاده زیادی برای کشف وجود دارد. مرسین ضمنا به دلیل اکثر مناظر تاریخی خود از جمله صومعه آلاهان، قلعه دوشیزه، غارهای بهشت و جهنم، سولی پمپیپولیس، آدامکایالار، کانلیدیوان، شهر باستانی و دروازه کلئوپاترا مشهور می‌باشد.

اسوس

روستای قدیمی بهرام کاله و شهر ۳۰۰۰ ساله اسوس، یک توقف قطعی برای علاقه مندان به تاریخ، بازدیدکنندگان را به زمانی دیگر می‌برد. در اسوس از غذاهای محلی اژه لذت ببرید و خرابه‌های تاریخی را کشف کنید. ارسطو در آسوس زندگی می‌کرد و سنت پل از آن بازدید می‌کرد. اما امروزه بازدیدکنندگان به آسوس، درست در جنوب آیواجیک، (نه آیوالیک) به عنوان یک خلوتگاه ساحلی در ساحل دریای اژه در بین خرابه‌های باستانی (نقشه)، با مجموعه‌ای از هتل‌های خوب میر وند. برای رزرو هتل می‌توانید به سایت و یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید.

چنانچهچه اسوس به طور رسمی بهرام کاله نامیده می‌شود، اما بیشتر مردم فعلا این شهر را در ۶۶ کیلومتری (۴۱ مایلی) جنوب تروی با نام باستانی آن اسوس می‌شناسند. این شهر در ۷۰۰ سال پیش از میلاد از طریق استعمارگران تاسیس شد. ارسطو به اینجا آمد و با خواهرزاده پادشاه هرمیا، پیتیا، ازدواج کرد و آنگاه به لسبوس رفت.

بر فراز تپه‌ای که از طریق باغ‌های زیتون احاطه شده است، ویرانه‌های معبد آتنا به سبک دوریک (۵۳۰ پیش از میلاد) وجود دارد که از طریق دیوارهای فروریخته شهر و یک گورستان (قبرستان) باستانی احاطه شده می‌باشد. در نزدیکی آن، مسجد مراد هوداوندیگر عثمانی قرن چهاردهمی جای دارد. این تپه مناظری فوق‌العاده از دریای اژه و جزیره یونانی نزدیک لسبوس را عرضه می‌دهد. در پایین سمت شیب دریای تپه در لبه آب، دهکده‌ای وجود دارد که رسماً بهرام نامیده می‌شود، اما در حقیقت همه آن را ایسکله (اسکله، اسکله) می‌نامند و خانه‌های سنگی قدیمی اکنون به عنوان مسافرخانه، هتل و رستوران عمل می‌کنند. این شهر به طرز عجیبی جذاب و دیدنی می‌باشد. ساحل کوچک سنگریزه‌ای جذابیت کمتری درمورد تورهای قایق و زیبایی خود دهکده دارد. این روزها، نزدیکترین خدمات کشتی به سمت جنوب می‌باشد. راه رسیدن به آسوس با اتوبوس از چاناک کاله یا آیوالیک می‌باشد. ممکن استً باید در از اتوبوس پیاده شوید و به یک مینی بوس یا تاکسی بروید تا آخرین ۱۹ کیلومتر (۱۲ مایل) را به اسوس طی کنید.

نزدیکترین فرودگاه کوچک در چاناک کاله و نزدیکترین فرودگاه بزرگ فرودگاه عدنان مندرس در جنوب ازمیر می‌باشد. قطار باندیرما-ازمیر در بالیکسیر، ۱۶۱ کیلومتر (۱۰۰ مایل) به سمت شرق توقف می‌کند. البته رفت و آمد با اتوبوس سریع‌تر می‌باشد.

 

کوندا

جزیره زیبای کوندا در ماه سپتامبر بسیار آرام است و مکانی عالی برای زوج‌ها برای لذت بردن از اوقات تنهایی می‌باشد. در این جزیره به یکی از اکثر هتل‌های بوتیک که در خانه‌های سنگی نوسازی‌شده جای دارد، سری بزنید و از غذاهای شگفت‌انگیز دریای اژه که با روغن زیتون معروف محلی درست شده‌اند، لذت ببرید.

کوندا بزرگترین جزیره از ۲۲ جزیره است که از طریق آیوالیک، ناحیه شمال دریای اژه در ترکیه اداره می‌شود.

در جزیره کوندا، هتل‌ها و خانه‌های اجاره‌ای متعددی از کلمه «روم» استفاده می‌کنند که گاهی با «سنگ» ترکیب می‌شود، زیرا مسافران ترک به راحتی این واژه‌ها را با زیبایی‌شناسی و لمس جذاب تاریخ مرتبط می‌کنند. در حقیقت، خانه‌های کم‌مرتبه ساخته شده از ساریمسک تاشی صورتی غبارآلود، یک سنگ آتشفشانی محلی، با بالکن‌های فرفورژه‌ی فرفورژه و کرکره‌های سبز بادامی، رز و آبی که با رنگ‌های بوگنویل تزئین شده‌اند، مرتباً بازدیدکنندگان را جذب می‌کنند. تعدادی از این خانه‌ها خصوصی می‌باشند، تعدادی دیگر هتل‌های بوتیکی می‌باشند. بنای تاریخی اولیه و کارت پستال اساسی جزیره، کلیسای سابق تاکسیارک‌ها است که امروزه به عنوان موزه‌ای پر از اشیاء قدیمی از جمله کشتی‌های مدل، مجموعه چای مینیاتوری و ساعت‌های زنگ‌دار جمع‌آوری شده و به نمایش گذاشته شده می‌باشد.

کلیساهای ایستاده در جزیره امروز از کارکرد اساسی خود محروم شده‌اند و یکی از آن‌ها نوسازی شده و از طریق یک خانواده به کتابخانه تبدیل شده است، در حالی که سومین و قدیمی‌ترین کلیسا به سرنوشت خود رها شده می‌باشد. طبق گزارش‌های اسقف نشین کلیسای قسطنطنیه، نزدیک به ۶۰۰۰ ساکن روم در اوایل قرن بیستم فرار کردند. مسلمانانی که از کرت و میتیلین آمده بودند، جایگزین کسانی شدند که جذابیت گردشگری جزیره را ایجاد کردند. مردم محلی کنونی کوندا از نوادگان آن‌ها می‌باشند.

 

کاپادوکیا

کاپادوکیا، یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی در ترکیه، در پاییز بسیار آرام می‌شود. پیش از اینکه منطقه را با یک پیاده‌گردی یا تور دوچرخه‌سواری کاوش کنید، حتماً یک بالون‌سواری رزرو کنید تا واقعاً منظره را تماشا کنید. در جغرافیای باستان، کاپادوکیا نام ناحیه داخلی وسیع آسیای صغیر (بخش آسیایی ترکیه امروزی) بود. منطقه کاپادوکیا جایی است که طبیعت و تاریخ در آن به زیباترین شکل در جهان گرد هم می‌آیند. در حالی که رویدادهای جغرافیایی در حال شکل‌گیری پری‌باکالاری (دودکش‌های پری) می‌باشند، طی دوره تاریخی، انسان‌ها نشانه‌های تمدن‌های هزار ساله را با کنده‌کاری خانه‌ها و کلیساها در درون این ستون‌های خاکی و تزئین آن‌ها حمل می‌کردند.

کاپادوکیا حاوی چندین شهر زیرزمینی است که تا حد زیادی از طریق مسیحیان اولیه پیش از تبدیل شدن به یک دین قانونی به عنوان مخفیگاه استفاده می‌شد. پدران کاپادوکیا قرن چهارم جزئی جدایی ناپذیر از اکثر فلسفه مسیحیت اولیه بودند. ضمنا در بین افراد دیگر، یکی دیگر از پاتریارک‌های قسطنطنیه به نام جان کاپادوکیا که منصب ۵۱۷–۵۲۰ را بر عهده داشت، به وجود آمد. در بیشتر دوران بیزانس، درگیری‌های این منطقه، نخست با امپراتوری ساسانی و بعداً علیه گسترش اسلامی به رهبری اعراب، کمابیش بدون مزاحمت باقی ماند.

این منطقه یک منیت گردشگری مشهور و محبوب در جهان است، زیرا مناطق زیادی با خصوصیات زمین شناسی، تاریخی و فرهنگی بی‌همتا دارد. این منطقه در جنوب غربی شهر بزرگ کایسری است که حاوی خطوط هوایی و راه آهن به آنکارا و استانبول می‌باشد. منطقه کاپادوکیا عمدتاً از طریق سنگ‌های رسوبی تشکیل شده در دریاچه‌ها و نهرها و رسوبات ایگنیمبریت از آتشفشان‌های باستانی کمابیش ۹ تا 3 میلیون سال پیش (دوران میوسن اواخر تا پلیوسن) فوران کرده می‌باشد. صخره‌های کاپادوکیا در نزدیکی گورمه به صدها ستون تماشایی و اشکال مناره‌مانند فرسایش یافته‌اند. نهشته‌های آتشفشانی صخره‌های نرمی می‌باشند که مردم روستاهای مرکز منطقه کاپادوکیا با تراشیدن آن‌ها خانه‌ها، کلیساها و صومعه‌ها را تشکیل می‌دهند. گورمه بین ۳۰۰ تا ۱۲۰۰ بعد از میلاد به مرکز صومعه تبدیل شد. اسکان دوره اول در گورمه از مسیحیت به دوره روم می‌رسد. کلیساهای یوسف کوچ، اورتاهانه، دورموس کادیر و بزیرهانه در گورمه، خانه‌ها و کلیساهای حکاکی شده در صخره‌ها تا اوزون دره، باگلیدره و دره زمی، جنبه عرفانی تاریخ امروز را به همراه دارند. موزه فضای باز گورمه پربازدیدترین مکان جوامع صومعه در کاپادوکیا و یکی از مشهورترین مکان‌ها در مرکز ترکیه می‌باشد. این مجموعه حاوی بیش از ۳۰ کلیسا و کلیساهای حکاکی شده صخره‌ای است که حاوی نقاشی‌های دیواری فوق‌العاده است که قدمت آن‌ها از قرن نهم تا یازدهم می‌باشد.

آرتوین

منطقه دریای سیاه ترکیه به خاطر مناظر طبیعی خیره‌کننده‌اش معروف است و در پاییز فوق‌العاده زیبمی‌باشد. در سفر خود از یکی از روستاهای کوهستانی متعدد آرتوین به کوه‌های کاچکار خیره شوید و مطمئن شوید که فعال شده و در اطراف استان پیاده‌روی کنید.

هنگام برنامه‌ریزی سفر به ترکیه، اکثر مردم بر روی بخش‌های جنوبی این کشور، سواحل دیدنی دریای اژه و مدیترانه با سواحل زیبا، دره‌ها و مکان‌های تاریخی تمرکز می‌کنند. بدون شک هر کسی باید حداقل یک بار در زندگی خود از آن مکان‌ها دیدن کند. با این وجود، همه نمی‌دانند که ترکیه در شمال خود چیزهای زیادی برای عرضه به گردشگران دارد، به خصوص در منطقه دریای سیاه که خانه رنگ‌های سبز است و وعده می‌دهد ریه‌های شما را با اکسیژن پر کند، شما را از هیاهوی کلان شهر دور کند و شما را به دل طبیعت معرفی کند.

یکی از جواهرات منطقه دریای سیاه استان آرتوین می‌باشد. آرتوین که به خاطر کوه‌های بلند، دریاچه‌ها، جنگل‌های سبز زمردی، آبشارها و حیات وحش معروف است، منیتی برای ماجراجویان واقعی و دوستداران طبیعت بوده می‌باشد. این سرزمین رویایی، بازدیدکنندگان خود را با کوه‌هایی که ارتفاع آن به ۴۰۰۰ متر (۱۳۰۰۰ فوت) می‌رسد و صخره‌هایی که از طریق یکی از طولانی‌ترین رودخانه‌های ترکیه بریده شده است، مجذوب خود می‌کند.

احاطه شده از طریق دره‌های شیب‌دار حک‌شده از طریق رودخانه، کوه های بلند و جنگل‌ها و پارک‌های ملی، یک منیت گردشگری جایگزین برای کسانی است که دوست دارند در طبیعت زیبا زمان بگذرانند. از آنجایی که آرتوین در مرز گرجستان در شمال شرقی ترکیه جای دارد، رانندگی می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد، به عنوان مثال، از استانبول نزدیک به ۲۰ ساعت و شاید بیشتر با اتوبوس‌های بین شهری طول می‌کشد. بهترین گزینه این است که به فرودگاه ترابزون یا باتومی پرواز کنید و بعد از ورود ماشین کرایه کنید.

آرتوین به چند چیز معروف است؛ مردمش، طبیعت و البته غذا. فرهنگ‌های قفقازی و دریای سیاه در این منطقه غالب می‌باشند. آرتوین محل زندگی مردم لاز و ضمنا کیپچاک‌ها و گرجی‌های مسلمان است که در زمان ترسیم مرزهای شمالی بعد از جنگ استقلال ترکیه به این شهر مهاجرت کردند. این ترکیب از فرهنگ‌های بسیار به طور طبیعی باعث ایجاد یک سنت غنی آشپزی در منطقه شده است، ازاین رو پیشنهاد شماره یک ما به شما این است که تلاش کنید تا جایی که می‌توانید غذاهای سنتی را بچشید. برای سفر به این شهر می‌توانید خرید بلیط استانبول را با مراجعه به سایت و یا اپلیکیشن سفرمارکت انجام دهید.

 

کلام آخر

برای سفر به ترکیه می‌توانید از سایت سفرمارکت اقدام کنید. در این سایت گزینه‌های بسیار زیادی همچون تعیین مبدا، شب‌های اقامت در هتل، تورهای مختلف و غیره وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.
سفرمارکت یک موتور جست‌وجو سفر است که این امکان را در اختیار شما می‌گذارد که بتوانید خدمات صدها آژانس از تمام کشور را با هم مقایسه کنید و بهترین آن‌ها را انتخاب کنید. ضمنا برای دسترسی به انواع بلیط لحظه آخری، از سایت و اپلیکیشن سفرمارکت غافل نشوید.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در زمینه آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا