خانوادهکار و زندگی

چگونه برای زنان در خرید کردن وقت بگذاریم؟

چرا مردان دوست ندارند با زنان به خرید بر وند

دنیای خرید مردان و زنان از آسمان تا زمین تفاوت دارد، خرید کردن حال و هوای اکثر زنان را به طور معجزه آسایی بهتر می کند حتی وقتی کسالت داشته باشند روحیه آنها با خرید عوض می شود چنانچه مردان از خرید غیر ضروری اغلب بیزارند.

وقت گذاشتن برای خرید، یکی از آن مباحثی است که خانم ها به آن علاقه مند بوده و برای تعدادی آقایان، سوهان روح است! روزهای پایانی سال، بیشتر از هر زمان دیگری با خرید کردن پیوند خورده می‌باشد. بیایید نگاهی روان شناسانه به این موضوع داشته باشیم تا شاید بتوانیم با پیشنهاد هایی به زوج ها، این ماجرا را بهتر مدیریت و خریدهای پایان سال را برای مردها و خانم ها، شیرین تر کنیم.

مشکلی که جهانی است!
این روزها، خانم ها پاسخ های متعددی در مقابل یک سوال یکسان از شوهرشان می شنوند. سوال خانم ها:«امروز خرید برویم؟» و اما جواب شوهرها:«نه حوصله اش را ندارم!»، «با خواهرت برو!» «من حوصله چند ساعت علافی تو بازارها رو ندارم!»، «ای بابا! باز آخر سال شد، بدبختی ما شروع شد!»، «آخه کی تو این بازارهای شلوغ میره خرید؟»، «حالا همون لباس های قبلی مگه چه ایرادی داره؟» و … چنانچه خانم باشید، به احتمال زیاد پاسخ های مطرح شده برایتان آشنا به نظر می رسند! به خصوص در روزهای پایانی سال، ممکن است نمونه هایی از آن ها را از همسر خود شنیده و تمام همت خود را برای راضی کردن وی به کار برده باشید.

فراری بودن مردان از خرید

بیزاری مردان از خرید

شاید هم بی خیال شده باشید و ترجیح بدهید به جای شنیدن نق نق های همسر خود، با فرد دیگری خرید بروید! چنانچه هم آقا باشید ممکن است تا حد ممکن از بازارگردی در این روزهای شلوغ آخر سال فراری هستید و تا حد امکان از همراهی همسرتان در خرید کردن اجتناب می کنید! یا در صورت همراهی، مدام نق می زنید، خلق تان تنگ می شود، یا در دل تان به زمین و زمان و خرید کردن خانم ها و حتی رسیدن عید ناسزا می گویید! مسئله فراری بودن مردان از خرید، منحصر به یک فرهنگ خاص نیست؛ در مراکز خرید تعدادی کشورها، مکان هایی برای بازی آقایان تعبیه شده تا خانم ها با خیال راحت به خرید خود برسند و آقایان از بی حوصلگی رهایی یابند!

چرا آقایان از خرید کردن فراری اند؟!

اولین و مهم ترین مسئله ای که باید به آن اشاره کرد این است که شما به عنوان خانم، اجتناب همسر خود را از همراهی در خرید کردن به چه حسابی می گذارید؟ بی توجهی به شما؟ بی حوصلگی؟ بی علاقگی به شما؟ تنبلی؟ اهمیت نداشتن شما؟ تقریبا برای بیشتر آقایانی که از خرید کردن در روزهای پایانی سال فراری اند، ممکن است هیچ کدام از دلایل بالا صدق نکند. آن چه مهم ترین علت اجتناب مردان از خریدهای پیش از نوروز می شود، تفاوت دیدگاه دو جنس متفاوت درمورد خرید کردن می‌باشد. ممکن است شما در پاساژها و مراکز خرید با این صحنه روبرو شده اید که خانمی شاد و پرانرژی مشغول خرید است و همسرش بی حوصله و دمق به نظر می رسد و صرفا دنبال خانم کشیده می شود. اکثر این قبیل مردان به خرید کردن به چشم یک وظیفه نگاه می کنند که مجبورند همچون دیگر وظایف زندگی انجام دهند نه یک تفریح. ضمن اینکه بازارگردی برای اکثر خانم ها یک تفریح دلپذیر می‌باشد. اکثر زنان با بازارگردی، دیدن مغازه ها و خرید کردن از فشارها دوری می کنند، در حالی که همسرشان به این کار با دید وقت تلف کردن می نگرد و ترجیح می دهد نوع تفریح متفاوتی داشته باشد. دلیل آتی می تواند ساختاریافتگی ذهنی آقایان و پراکندگی ذهنی خانم ها هنگام خرید باشد. شاید شما نیز این تجربه را داشته باشید که نیت خرید کیف داشته اید اما هنگام بازگشت از خرید، همه چیز خریده باشید به جز کیف که انگیزه اساسی خرید بود! برعکسش نیز صادق می‌باشد. آقایان زمانی که برای خرید شیء خاصی به بازار می روال، معمولا تمام دقت و تمرکز خود را معطوف به خرید همان شیء می کنند. این یکی از دلایلی است که ممکن است مردان را از همراهی با خانم ها هنگام خرید فراری دهد.

پیشنهاد هایی برای خانم ها در هنگام خرید

حال که از تفاوت دیدگاه ذهنی خانم ها و آقایان درمورد موضوع خرید آگاه شدید، به این تفاوت احترام بگذارید و برای با برنامه خرید کردن، تلاش کنید.
انگیزه دار خرید کنید

فراری بودن مردان از خرید

فراری بودن مردان از خرید 

به جای خرید کردن آشفته وار و از این مغازه به آن مغازه و از این پاساژ به آن پاساژ رفتن، کش دار شدن خرید و خسته کردن خود و همسرتان، از قبل به این فکر کنید که امروز دقیقا نیت خرید چه چیزی دارید؟ کدام مراکز خرید، مناسب تر می‌باشند و زودتر به نتیجه خواهید رسید؟

زمان شایسته‌ای را انتخاب کنید
حال که بر این موضوع اشراف دارید که خرید کردن برای همسرتان ناخوشایند است، چنانچه زمان ناشایسته‌ای را برای خرید، انتخاب کنید به طور مثال زمانی که او بسیار خسته است، به کلافگی وی هنگام خرید دامن خواهید زد و زمان خرید برایش آزاردهنده تر خواهد بود. ازاین رو زمان شایسته‌ای را به خرید اختصاص دهید و طول مدت خرید را به حداقل برسانید.

پیشنهاد هایی برای آقایان در همراهی کردن خرید

اول از هر چیز به این فکر کنید که خرید کردن دقیقا به همان اندازه ای که برای شما مسخره و عذاب آور است، به همان اندازه برای همسرتان مفرح و دلپذیر است و این تفاوت علاقه باید به نحو شایسته‌ای متعادل شود.
به نیاز همسرتان احترام بگذارید
همراهی همسرتان در خرید، فرصت شایسته‌ای برای معاشرت کردن بهتر شماست به شرط این که سعه صدر بیشتری داشته باشید. با انتخاب روز مناسب، زمان خلوت تری از روز، درخواست از او برای دوری از خرید آشفته وار و خرید با برنامه که خستگی کمتری به همراه داشته باشد، همسرتان را در خرید همراهی کنید. غرغر کردن و مثل روبات دنبال همسر کشیده شدن، کام هر دوی شما را تلخ می کند و سبب می شود فرصت لذت بردن از باهم بودن دو نفره به هدر برود.
برای بچه ها فکری کنید
معمولا هنگام خرید، بچه های کوچک گرسنه می شوند، گریه می کنند، نیاز به دست شویی رفتن پیدا می کنند، خسته می شوند و از شما می خواهند هر چه زودتر به خانه بروید. این فشارها هم مادر خانواده را که در حال خرید است ناراحت و هم پدر خانواده را کلافه تر می کند و در نهایت افزون بر این که خاطره بدی از خرید کردن برای هر دوی شما رقم می خورد، بچه ها نیز از خریدهای طولانی و بازارهای شلوغ اذیت می شوند. تلاش کنید در صورت امکان راهکاری برای این موضوع پیدا کنید. به طور مثال از اطرافیان خود بخواهید مسئولیت مراقبت از بچه ها را برای چند ساعت به عهده بگیرند.

اتاقک بازی برای مردان در فروشگاه های چین

در مرکز خرید «گلوبال هاربر» در شانگهای چین، اتاقک های بازی تعبیه شده که مردان می توانند در مدتی که همسرشان در فروشگاه ها خرید می کند در این اتاقک ها بنشینند و بازی کنند تا حوصله شان سر نرود!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا