01 سفراخبار گردشگری ایران

کشف ۲ مومیایی طبیعی دوره صفوی در معدن تاریخی اردستان

با اعلام رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردستان، مومیایی طبیعی دو تن از معدن‌کاران معدن تاریخی این شهرستان کشف شده می‌باشد.

مهدی مشهدی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردستان، از کشف دو مومیایی طبیعی از معدن‌کاران معدن تاریخی این شهرستان خبر داد که به دوره صفویه تعلق دارد. وی در این رابطه اذعان داشت:🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

روز جمعه هفتم آبان ماه، گزارشی بنا به کشف دو جسد قدیمی از سمت کارگران یک معدن در کوه‌های جنوب شهرستان از سمت یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان اردستان دریافت شد. بعد از دریافت این گزارش پرسنل یگان حفاظت به‌همراه کارشناسان اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان به محل اعزام شدند. در عمق حدود ۳۰ متری داخل کوه، دو اسکلت از کارگران این معدن تاریخی راجع به زمان صفوی کشف شد که بر اثر ریزش معدن دفن شده بودند.

مشهدی ضمن اشاره به تخمین قدمت این معدن تا ۶۰۰ سال با عنایت به  بررسی‌های اولیه و تزیینات به کار رفته در سقف این معدن قدیم، تصریح کرد:

ممکن است این اسکلت‌ها، مومیایی طبیعی می‌باشند و این امر می‌تواند نشان از دوره جدیدی در تاریخی و تمدن چندهزارساله این منطقه داشته باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردستان با تاکید بر اینکه اردستان معدن سنگ آسیاب‌های آبی در فلات مرکزی ایران بوده است، این معدن را محل فراهم فلز «روی» مورد نیاز کوره‌های ذوب راجع به سایت تاریخی اریسمان شهرستان نطنز دانست و گفت:

با بررسی‌های بیشتر کارشناسان راجع به قدمت اسکلت‌ها و این معدن تاریخی، به اطلاعات دقیق‌تری دست پیدا خواهیم کرد.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا