سیستم عامل

کنترل دستگاه به‌وسیله حرکات صورت در اندروید امکان‌پذیر می‌شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه


اندروید از تعدادی از ابزارهای دسترسی برتر برخوردار است که به افراد معلول کمک می‌کند از قابلیت‌های دستگاهشان به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوند. با‌این‌حال، تعدادی از این خصوصیات دسترسی می‌توانند برای هر گوشی فراتر از انگیزه اساسی بسیار موثر باشند. آخرین نسخه بتای اندروید ۱۲ قابلیت بسیار موثری دارد که به شما امکان می‌دهد تلفن هوشمند اندرویدی‌تان را با استفاده از حالات مختلف صورت کنترل کنید.

به‌گزارش android authority، نسخه بتای Android Accessibility Suite که در اندروید ۱۲ دیده می‌شود، میزبان ویژگی جدید Camera Switches می‌باشد. هنگامی‌که قابلیت یاد‌شده فعال است، دستگاه از دوربین جلو استفاده می‌کند تا ببیند آیا به صفحه‌نمایش نگاه می‌کنید و آنگاه حرکات صورت را تشخیص می‌دهد.

[table id=2 /]

نحوه استفاده از حرکات صورت برای کنترل گوشی هوشمند اندرویدی

حالت‌های مختلف صورت می‌توانند باعث اعمال دستورهای مختلف در تلفن اندرویدی شوند. به‌عنوان مثال، می‌توانید دهانتان را باز کنید و نشان داده‌شدن پنل اعلان‌ها را شاهد باشید یا با بالابردن ابروهایتان به صفحه نخست برگردید. تصویر زیر فهرستی از همه حرکات صورت را نشان می‌دهد که می‌توانید برای انجام اقدامات مختلف سفارشی کنید.

قابلیت تشخیص حرکات صورت در اندرویداعمالی که می‌توانید برای حرکات یادشده شخصی‌سازی کنید، حاوی دسترسی به اعلان‌ها، حرکت به جلو یا عقب، لمس و نگه‌داشتن، حرکت به صفحه نخست، انتخاب و… می‌شوند. ضمنا، می‌توانید اندازه و مدت زمان حرکت صورت را با‌‌توجه‌‌‌به پسند و نیازتان سفارشی کنید. هنگام استفاده از این ویژگی، آیکونی به‌صورت دائمی نمایش داده می‌شود که می‌گوید دوربین تلفن همراه در حال استفاده می‌باشد.

مقاله‌های مرتبط:

درحالی‌که ابزار جدید حرکت صورت در اندروید ۱۲ ظاهر شده است، به‌نظر نمی‌رسد به‌ این پلتفرم منحصر‌ باشد. برای دسترسی به این ویژگی، XDA توانست فایل نصبی Android Accessibility Suite را در تلفنی حاوی اندروید ۱۱ بارگیری کند. چنانچه دوست دارید کار‌کردن با این ویژگی را تجربه کنید، شما نیز می‌توانید همین کار را انجام دهید. ضمنا، می‌توانید منتظر انتشار نسخه پایدار اندروید ۱۲ باشید یا بتای این سیستم‌عامل را بارگیری کنید. در‌صورت دسترسی به نسخه جدید Android Accessibility Suite، می‌توانید این ویژگی را در زیر ابزار Switch Access پیدا کنید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا