0 سبک زندگیخانه داریخانواده

گیاهان آپارتمانی مضر و سمی برای حیوانات خانگی

زمان مطالعه: 3 دقیقه


گیاهانی که می توانند برای حیوانات خانگی سمی باشند

گیاهان بهترین گزینه برای اضافه کردن رنگ ها به فضای اتاق و روح بخشیدن به چیدمان خانه می‌باشند. هر چند فواید آن ها تنها در زیبایی شناسی تعریف نمی شود. گیاهان حاوی مزایای متعددی می‌باشند، از آرامش بخشیدن به خیال شما گرفته تا بهبود کیفیت هوا؛ اما اینها بدین معنی نیست که همه گیاهان همین فواید را دارند، تعداد انگشت شماری از گیاهان وجود دارند که میتوانند برای حیوانت خانگی سمی باشند. این قسمت از نمناک را بخوانید تا مطمئن شوید حیوانات خانگی خود را با خرید هیچ گیاه سمی، در معرض خطر قرار نمی دهید.

آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا چنانچه چه برای آرامش پوست انسان عالی است، اما می تواند برای حیوانات خانگی مضر باشد. “ساپونین ها (ترکیبات طبیعی) موجود در عصاره این گیاه می توانند لرزش ، آسیب عصبی مرکزی، استفراغ و اسهال را در حیوانات خانگی ایجاد کنند.” طبق داده های موجود، آلوئه ورا ضمنا می تواند منجر به افسردگی، بی اشتهایی و تغییر رنگ ادرار شود.

[table id=2 /]

آلوئه ورا

پیچک انگلیسی

اکثر ما ممکن است منشا لکه های ناراحت کننده و خارشی که بعد از تماس با پیچک های سمی به وجود می آید را تشخیص دهیم. اما حیوانات خانگی ممکن است تجربه های بدتری در اثر برخورد با این گیاه داشته باشند.” پیچک میتواند باعث ایجاد بثورات پوستی در سگ ها و حتی در موارد بدتر منجر به مشکلات تنفسی و فلج شود. ” حیوانات خانگی که با پیچک انگلیسی تماس داشته باشند، ممکن است استفراغ، درد شکم، ترشحات غیر طبیعی و اسهال را نیز تجربه کنند.

گل شیپوری پیچی

گل شیپوری پیچی ( فیلودندرون ) که به برگ کمانچه نیز معروف است از گیاهان آپارتمانی محبوبی است که به نور مستقیم خورشید نیاز ندارد. با این وجود این گیاه “حاوی نوع بسیار خاصی از بلور نامحلول اگزالات کلسیم است که می تواند باعث تحریک دهان سگ شود. ” در دفترچه راهنمای مسمومیت حیوانات خانگی آمده است که بعد از تماس با این گیاهان، ممکن است حیوان خانگی شما علائمی مانند آبریزش، پنجه کشیدن در دهان، درد دهان، کاهش اشتها و استفراغ داشته باشد.

گیاه

گل گوش فیلی

گل های گوش فیلی به دلیل داشتن برگ های بزرگ و زیبا بسیار محبوب می‌باشند. اما چنانچه یک حیوان خانگی با آن تماس پیدا کند، علائمی مانند تماس با فیلودندرون در حیوان به وجود می آیند. طبق اطلاعات دفترچه راهنمای حیوانات خانگی، این گیاهان حاوی بلور های نامحلول اگزالات کلسیم می‌باشند. چنانچه حیوان خانگی گوش فیلی را بجود یا گاز بگیرد؛ کریستال های آن آزاد می شوند و ” با نفوذ در بافت ها و تحریک دهان و دستگاه گوارش باعث مسمومیت می شوند.”

زنبق

یک دامپزشک می گوید اغلب اوقات در حیواناتی مسمومیت به وجود می آید که صاحب شان زنبق هدیه گرفته می‌باشد. زنبق ها می توانند برای سگ ها مضر باشند، اما برای گربه ها بسیار خطرناک تر می‌باشند.البته بعضی از انواع زنبق مانند زنبق خاردار، زنبق صلح و زنبق آسیایی از سمی ترین آن ها می‌باشند.”

گربه ها ممکن است با خوردن هر قسمتی از گیاه یا حتی نوشیدن آب گلدان بیمار شوند. مسئله دیگر این است که هنگام نظافت به طور ناخواسته برگ روی گربه بیفتد و آن را لیس بزند. ” او خاطرنشان کرد که علائم تماس گربه با زنبق حاوی بی حالی، تشنگی زیاد و ادرار بیش از حد و استفراغ می‌باشد. او ادامه می دهد:” این علائم به دلیل از کار افتادن کلیه رخ می دهد. مراقبت فوری دامپزشکی لازم است و اکثر گربه ها در صورت عدم درمان فوری، از بین می روال.”

زنبق

گیاه یشم

گیاه یشمی اغلب در گلدان روی میز خانه ها یافت می شود. با این وجود این گیاهان براق می توانند برای حیوانات خانگی سمی باشند. تماس با این گیاه باعث می شود حیوان خانگی شما دچار استفراغ، افسردگی و بی تعادلی شوند.

نخل ساگو

نخل های ساگو با ظاهر گرم سیری می توانند برای حیوانات خانگی شما، مخصوصا سگ ها بسیار سمی باشند. این گیاهان ” حداقل یک یا دو بار در سال باعث ایجاد مشکل در سگ ها می شوند. ” به گفته اوچوآ، این گیاهان می توانند بسیار کشنده باشند و باعث نارسایی کبدی در سگ شوند. اکثر مردم حتی نمی دانند که این گیاهان سمی می‌باشند و آنها را در حیاط خانه خود نگهداری می کنند. ” افسردگی، آبریزش ، استفراغ و اسهال ممکن است اولین علائم مسمومیت باشند .”

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا