سرگرمی

بهترین کشورهای جهان برای کار

زمان مطالعه: 6 دقیقه

پیدا کردن یک کشور جدید که زندگی در آن خیلی پرهزینه نباشد، خوش بگذرد و دورنمای شغلی مناسب و خوبی داشته باشد آسان نیست. به همین دلیل است که هر ساله، موسسه InterNations از مردم ۱۸۷ کشور و منطقه در جهان می خواهد که جنبه های مختلف زندگی شان در خارج از وطن خود را رتبه بندی کنند؛ از هزینه زندگی گرفته تا کیفیت خدمات بهداشتی و امکان دوست یابی در بین مردم محلی. امسال نیز این موسسه با بیش از ۲۰٫۰۰۰ نفر که در خارج از کشور کار می کنند سوال کرده و طبق پاسخ های آنان، بهترین کشورها برای خارجی ها را رده بندی کرده می‌باشد. طبق این رده بندی بهترین کشورهای جهان برای زندگی، دوست یابی و تشکیل زندگی خانوادگی به شرح زیر می‌باشند.

۲۰- کاستاریکا

اکثریت کسانی که در این تحقیق شرکت کرده اند می گویند که از زندگی در کارستاریک راضی اند و مردم این کشور بسیار دوستانه رفتار می کنند. با این وجود گفته می شود که هر ساله بر هزینه های زندگی در این کشور افزوده می شود. در حالی که سال گذشت تنها ۱۷ درصد از خارجی ها گفته بودند که درآمدشان تنها به اندازه هزینه هایشان است این عدد در امسال به کمی کمتر از ۵۰ درصد رسیده می‌باشد.

[table id=2 /]

۱۹- کانادا

بیشتر خارجی هایی که در کانادا کار می کنند از اقتصاد و دورنمای کاری این کشور راضی بوده و می گویند که این کشور مکان خوبی برای بزرگ کردن فرزندان می‌باشد. با این وجود هزینه زندگی در تعدادی از شهرهای بزرگ این کشور زیاد می‌باشد. طبق آمارها، شهر ونکوور دومین شهر پرهزینه جهان برای زندگی در امسال بوده می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

خرید اینترنتی دریل حرفه‌ای بوش با 100 هزار تومان تخفیف!

ثروتمند شدن جوان ایرانی با درآمد دلاری در ایران!

با درآمد دلاری در ایران میلیاردر شوید!
۱۸- فنلاند

فنلاند به عنوان یک کشور ایده آل برای بزرگ کردن فرزندان مشهور و بیش از نیمی از شرکت کنندگان در پیمایش گفته اند که از دورنمای شغلی و امنیت این کشور راضی می‌باشند. با این وجود، خارجی ها گفته اند که دوست یابی برای آنان در فنلاند سخت بود که به دلیل مشکل در یادگیری زبان محلی فنلاندی ها بوده می‌باشد.

۱۷- قطر

بسیاری می گویند که قطر مکان خوبی برای تشکیل خانواده و استراحت بوده و عادت کردن به فرهنگ محلی و ترکیب شدن با آن ساده می‌باشد. قطر یکی از کشورهایی است که از محبوب ترین مقاصد خارجی ها برای کار و زندگی به شمار می آید. مالیات بر درآمد فردی در این کشور صفر بوده که گویا به مذاق خارجی ها بسیار خوش آمده می‌باشد. با این وجود این کشور روابط پرتنشی با همسایگان خود، مخصوصا عربستان سعودی دارد.

۱۶- استرالیا

گزینه های استراحت و تفریح فراوان و کیفیت عالی خدمات بهداشتی در استرالیا باعث رضایت خارجی های حاضر در این کشور از شرایطشان شده می‌باشد. با این وجود بسیاری گفته اند که هزینه زندگی در این کشور کمابیش بالا می‌باشد.

۱۵- کلمبیا

مردم کلمبیا بسیار مهربان و پذیرا بوده و به خارجی ها کمک می کنند و البته هزینه زندگی در این کشور نیز بسیار اقتصادی می‌باشد. خارجی ها مردم این کشور را مهربان، شاد و امیدوار دانسته اند. با این وجود، کلمبیا یکی از ناآرام ترین کشورهای جهان بوده و از لحاظ امنیت فردی شرایط خوبی ندارد.

۱۴- نیوزیلند

پسرعموی کوچکتر استرالیا گویا گزینه ای ایده آل برای خانواده های خارجی است که سیستم بهداشت و سلامت این کشور برای کودکان، آموزش و ساعات کار را بسیار باکیفیت و مناسب توصیف کرده اند. ضمنا آن ها می گویند که مردم این کشور آشنایی بالایی با تکنولوژی داشته و ۹۵ درصد از پاسخگویان گفته اند که بدون پول نقد می توان براحتی در همه جای این کشور خرید کرد. ضمنا نیوزیلند در بین ده کشور برتر برای کار کردن زنان جای دارد می‌باشد.

۱۳- پاناما

اکثر خارجی هایی که در پاناما زندگی یا کار می کنند می گویند که از کارشان در این کشور راضی می‌باشند. آن ها از ساعات کار، توازن بین زندگی و کار و امنیت شغلی شان نیز رضایت کامل دارند. اکثر این خارجی ها گفته اند که تشکیل خانواده در پاناما نیز بسیار ساده می‌باشد. با این وجود از زیرساخت حمل و نقل و دسترسی دشوار به خدمات آنلاین دولتی شکایت کرده اند.

۱۲- لوگزامبورگ

اکثریت خارجی ها از دورنمای شغلی و امنیت کاری خود در لوگزامبورگ راضی بوده و می گویند که کیفیت زندگی در این کشور مناسب می‌باشد. با این وجود هزینه بالای زندگی در لوگزامبورگ که البته یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار می آید، یکی از معضلات خارجی های ساکن این کشور عنوان شده می‌باشد. ضمنا خارجی ها می گویند که پیدا کردن دوست در این کشور کمی دشوار می‌باشد.

۱۱- بلغارستان

خارجی ها در بلغارستان هزینه پایین زندگی در این کشور را دوست داشته و می گویند که ترکیب شدن و هماهنگی با فرهنگ محلی این کشور به سادگی امکانپذیر می‌باشد. با این وجود مانع زبانی در بلغارستان خارجی ها را آزار داده و اقتصاد محلی و ثبات اقتصادی نیز از دیگر نگرانی های خارجی ها در این کشور می‌باشد.

۱۰- جمهوری چک

کسانی که از خارج به جمهوری چک آمده اند می گویند که از فرصت سفر در داخل این کشور لذت برده و از هزینه زندگی و سیستم درمانی کشور نیز راضی می‌باشند. با این وجود، گویا تشکیل خانواده و اقامت دراز مدت در این کشور کمی دشوار می‌باشد. بیش از یک سوم خارجی ها اکثر مردم جمهوری چک را غیردوستانه توصیف کرده و اکثراً گفته اند که یادگیری زبان چکی دشوار می‌باشد.

۹- مالزی

خارجی ها در مالزی درآمدی بسیار بیشتر از هزینه های یک زندگی خانوادگی بدست می آورند و می گویند که تشکیل خانواده و دوست یابی در این کشور نیز ساده می‌باشد. ضمنا تنوع فرصت های گردشگری و تفریحی در این کشور نیز باعث شده که خارجی ها پیوسته چیزی جدید برای سرگرمی و صرف کردن اوقات فراغتشان داشته باشند. با این وجود تنها نیمی از شرکت کنندگان در این تحقیق گفته اند که از دورنمای شغلی شان در این کشور راضی می‌باشند.

۸- اکوادور

خارجی های اکوادور گویا خوشحال ترین قشر خارجی های جهان می‌باشند و می گویند که هزینه زندگی در این کشور بسیار پایین می‌باشد. آن ها زندگی در اکوادور را بسیار ساده و دلپذیر توصیف کرده اند اما می گویند که از فرصت های شغلی راضی نبوده و رضایت زیادی از شغل خود ندارند. ۳۱ درصد نیز گفته اند که از دورنمای شغلی خود رضایت ندارند. ضمنا یکی از معضلات این افراد در اکوادور مشکل بودن خرید بدون پول نقد عنوان شده می‌باشد.

۷- بحرین

دورنمای شغلی در بحرین مناسب است و فضای کشور برای خانواده های خارجی و کودکانشان رضایت بخش عنوان شده می‌باشد. ضمنا خارجی های مقیم این کشور گفته اند که تشکیل خانواده و دوستیابی بدون تسلط به زبان عربی نیز در این کشور ساده می‌باشد. با این وجود اکثر خارجی ها می گویند که از ساعات کاری و امنیت شغلی در بحرین رضایت ندارند. نبود ثبات و رشد اقتصادی نیز از دیگر نگرانی های خارجی های در این کشور بوده است

۶- سنگاپور

تشکیل خانواده و سکونت درازمدت در سنگاپور بسیار ساده بوده و خارجی ها در این کشور احساس امنیت بالایی دارند. کمابیش تمام پاسخگویان می گویند که از سیستم حمل و نقل محلی در این کشور راضی بوده و سفر در درون سنگاپور به سادگی امکانپذیر می‌باشد. ضمنا خارجی ها می گویند که از کیفیت زندگی، امنیت و سادگی تشکیل خانواده در این کشور راضی می‌باشند. در این شهر بزرگ اکثر مردم به زبان انگلیسی مسلط بوده و به همین دلیل زندگی در سنگاپور برای خارجی ها بدون تسبط به زبان محلی (چینی ماندارین) آسان می‌باشد. با این وجود، در زمینه بهداشت و درمان، آموزش و هزینه کلی زندگی، سنگاپور یکی از پرهزینه ترین کشورهای جهان به شمار می آید.

۵- اسپانیا

سیستم بهداشت و درمان در اسپانیا بسیار اقتصادی بوده و کیفیت بالایی دارد و مردم محلی نیز رفتاری دوستانه به خارجی ها و خانواده آن ها دارند. ضمنا خارجی ها می گویند که از آب و هوای این کشور و خدمات عمومی در زمینه تفریح و گردش راضی بوده و اسپانیا را یکی از دو کشور برتر در این زمینه می دانند. با این وجود خارجی ها می گویند که درمورد دورنمای شغلی و اقتصاد این کشور نگران می‌باشند.

۴- مکزیک

خارجی های ساکن مکزیک می گویند که مردم این کشور رفتاری دوستانه داشته و از هزینه و کیفیت سیستم بهداشت و درمان و آموزش کودکان در این کشور رضایت دارند. با این وجود، بیشتر خارجی ها درمورد امنیت شخصی خود و کودکانشان در این کشور نگران بوده اند.

۳- پرتغال

آب و هوای پرتغال مناسب بوده و تشکیل خانواده و اقامت در این کشور نیز ساده می‌باشد. خارجی ها ضمنا از هزینه کمابیش پایین زندگی در این کشور نیز راضی می‌باشند. با این وجود، تنها نیمی از خارجی های شرکت کننده در این تحقیق گفته اند که درمورد دورنما و امنیت شغلی خود در پرتغال دیدگاه شایسته‌ای دارند.

۲- ویتنام

زندگی در ویتنام بسیار کم هزینه بوده و درآمد خارجی ها در این کشور بیشتر از میزان هزینه های آنان می‌باشد. ضمنا خارجی های مقیم ویتنام از فرصت های شغلی در این کشور رضایت دارند. همگام شدن با مردم این کشور نیز ساده است زیرا مردم محلی رفتار دوستانه ای با خارجی ها دارند. اما ویتنام در زمینه زندگی دیجیتال و کیفیت محیط زیست درمورد کشورهای دیگر جهان عقب می‌باشد.

۱- تایوان

اکثر خارجی های ساکن تایوان، کیفیت زندگی، مناسب بودن هزینه ها و کیفیت خدمات درمانی، امنیت شخصی و دورنمای شغلی در این کشور را مناسب ارزیابی کرده اند. البته بیش از ۵۲ درصد خارجی های شرکت کننده در تحقیق گفته اند که با یادگیری زبان چینی که زبان رسمی و رایج کشور است مشکل دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا