0 ارز دیجیتالاخباراخبار ارز دیجیتال

5 ارز دیجیتال برتر که این هفته باید زیر نظر داشته باشید (24 مرداد 1401)

زمان مطالعه: 7 دقیقه


شاخص S&P 500 برای چهارمین هفته پیا‌پی افزایش یافت، زیرا سرمایه گذاران از نشانه هایی بنا به اینکه تورم ممکن است به اوج خود رسیده است، تشویق شوند. بیت‌کوین (BTC) و آلت‌کوین‌های منتخب نیز بازیابی خود را گسترش دادند و این نشان می‌دهد که خریداران در معرض افزایش حاویی های ریسک پذیر به سبد سرمایه گذاری خود می‌باشند.
روال مانندی در بازارهای ارزهای دیجیتال رخ داده می‌باشد. به گفته تحلیلگران Glassnode، آلت کوین ها به رهبری اتریوم (ETH)، بعد از شفافیت در ادغام اتریوم، بهتر از بیت کوین عمل کرده اند.
با این وجود، شرکت تجاری QCP Capital اعلام کرده است که هَم‌اکنون برای خرید الت کوین ها محتاط عمل می کند. آنها تاکید کردند که علاقه به قرارداد های آتی اتریوم به 8 میلیارد دلار افزایش یافته است که از قراردادهای آتی بیت کوین که 5 میلیارد دلار بود بیشتر شده می‌باشد.
⁉️آیا بیت کوین و آلت کوین ها می توانند بهبود خود را در چند روز آینده تمدید کنند؟ بیایید نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت کارکرد بهتری داشته باشند را بررسی کنیم.

بیت کوین (BTC)

سرمایه گذاران با خرید بیت کوین در روزهای 13 و 14 اوت توانستند قیمت این رمز ارز را از مقاومت پیش رو 24668 دلار به سمت بالاتر هدایت کنند، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در این رالی در حال فروش حاویی خود می‌باشند. چنانچه این جفت ارز نتواند از مقاومت پیش رو عبور کند، روال صعودی تضعیف می شود.

[table id=2 /]
چارت روزانه بیت کوین

متوسط متحرک نمایی 20 روزه 23414 دلاری و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود می‌باشد. چنانچه گاوها قیمت را بالای 25000 دلار حفظ کنند، شتاب بیشتر می‌شود و بیت کوین تا 28000 دلار افزایش می‌یابد.

این سطح ممکن است به عنوان یک مقاومت سخت عمل کند، اما چنانچه گاوها از این مانع هم عبور کنند، رالی می تواند تا 32000 دلار افزایش یابد که سطح بحرانی برای واکنش منفی به متحرک نمایی 20 روزه می‌باشد. جهش از آن نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید با کاهش قیمت می‌باشند.

🔴در مقابل، چنانچه قیمت از سطح کنونی پایین بیاید و به زیر متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال باقی می مانند. سپس این جفت می تواند به متوسط متحرک ساده 50 روزه 21976 دلار کاهش یابد.

چارت 4 ساعت بیت کوین

سطح 24668 دلار شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس ها می‌باشد. متوسط های متحرک صعودی نشان دهنده مزیت برای خریداران است، اما وچنانچهایی منفی در RSI نشان می دهد که این حرکت ممکن است ضعیف شود.

🟢چنانچه قیمت به زیر 20-EMA برسد، نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خرس‌ها خواهد بود. سپس این جفت می تواند به 50-SMA و بعداً به 23600 دلار کاهش یابد. از طرف دیگر، چنانچه قیمت از 20-EMA افزایش یابد و به بالای 25050 دلار برسد، ممکن است حرکت صعودی از سر گرفته شود.

کاردانو (ADA)

قیمت ارز کاردانو (ADA) در 13 آگوست به بالای مقاومت پیش رو 0.55 دلار شکست و بسته شد. این نشان می دهد که روال به نفع گاوها تمام شده می‌باشد.

چارت روزانه کاردانو

افزایش متوسط متحرک نمایی 20 روزه 0.52 دلار و شاخص RSI در محدوده مثبت نشان می دهد که گاوها دست بالا را دارند. جفت ADA/USDT می تواند تا 0.63 دلار و آنگاه به مقاومت قوی پیش رو در 0.70 دلار صعود کند. این سطح ممکن استً فروش قوی خرس ها را به خود جلب می کند.

🛑برخلاف این فرض، چنانچه قیمت از سطح کنونی پایین بیاید و به زیر متوسط متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که شکست بالای 0.55 دلار ممکن است یک تله گاوی بوده باشد. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه 0.49 دلار و بعداً به 0.45 دلار کاهش یابد.

چارت 4 ساعت کاردانو

این جفت یک الگوی مثلث صعودی را در یک شکست و کندل بالا مقاومت در 0.55 دلار بسته شد. این امر شاخص RSI را در نمودار 4 ساعته به سطوح بیش از حد خرید سوق داد که ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وسوسه کند که سود خود را ثبت کنند.

🔰قیمت ممکن است تا سطح شکست 0.55 دلار کاهش یابد. چنانچه گاوها این سطح را به سمت حمایت برگردانند، جفت ارز ممکن است به حرکت صعودی خود تا انگیزه الگوی 0.65 دلار ادامه دهد. چنانچه قیمت به زیر خط روال صعودی سقوط کند، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت باطل شود.

یونی سواپ (UNI)

ارز یونی سواپ (UNI) در چند روز قبل بین 8.11 دلار و 9.83 دلار تثبیت شده می‌باشد. این نشان می دهد که گاوها در حال خرید ارز یونی سواپ در کف می‌باشند اما خرس ها از مقاومت دفاع می کنند.

چارت روزانه یونی سواپ

هرچه قیمت بیشتر در محدوده باقی بماند، شکست از آن قوی تر خواهد بود. متحرک نمایی 20 روزه 8.54 دلار در حال افزایش است و RSI در محدوده مثبت جای دارد که نشان دهنده مزیتی برای خریداران می‌باشد. چنانچه گاوها قیمت را به بالای 9.83 دلار برسانند، جفت UNI/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت 10.55 دلار و بعداً به 12 دلار افزایش یابد.

🎯از طرف دیگر، چنانچه قیمت از سطح کنونی پایین بیاید و به زیر متوسط متحرک نمایی 20 روزه برسد، این نشان می‌دهد که این جفت ممکن است برای مدت بیشتری به فعالیت خود در یک حرکت بدون روال ادامه دهد. در چنین شرایطی خرس ها باید دست به کار شوند و قیمت را زیر 8.11 دلار حفظ کنند تا دست بالا را بدست آورند.

چارت روزانه یونی سواپ

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها از منطقه بین 9.50 تا 9.83 دلار دفاع می کنند. چنانچه قیمت به زیر 8.74 دلار سقوط کند، فروشندگان تلاش خواهند کرد جفت را به سطح حمایت قوی در 8.11 دلار کاهش دهند. انتظار می رود خریداران این افت را به این سطح بخرند.

♻️حرکت متوسط های متحرک و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان می دهد که حرکت بدون روال ممکن است برای مدت بیشتری ادامه یابد. حرکت پرطرفدار آتی می تواند با شکست بالای 9.83 دلار یا بسته شدن به زیر 8.11 دلار آغاز شود.

چین لینک (LINK)

ارز چین لینک (LINK) طی چند هفته قبل در محدوده وسیعی بین 5.50 تا 9.50 دلار معامله شده می‌باشد. گاوها در 12 آگوست تلاش کردند تا قیمت را به بالاتر از محدوده برسانند اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کردند.

چارت روزانه چین لینک

متوسط متحرک نمایی 20 روزه 8.00 دلاری در حال افزایش است و RSI در محدوده مثبت جای دارد، که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. چنانچه قیمت از متوسط متحرک نمایی 20 روزه عقب نشینی کند، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مانع پیش رو را با 9.50 دلار برطرف کنند. چنانچه آنها موفق شوند، جفت LINK/USDT می تواند تا 12.30 دلار و آنگاه به 13.50 دلار افزایش یابد.

🔺در عوض، چنانچه قیمت به زیر متوسط متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان دهنده این است که سرمایه گذاران نزدیک به مقاومت معاملات خود را با سود می بندند. این میتواند جفت را به SMA 50 روزه 7.00 دلاری برساند و اقامت در محدوده را برای چند روز دیگر افزایش دهد.

چارت 4 ساعت چین لینک

قیمت از مقاومت پیش رو در 9.50 دلار کاهش یافت و به زیر 20-EMA در نمودار 4 ساعته رسید. این نشان می دهد که معامله گران ممکن است سود خود را برداشت کنند و معاملات را ببندند. این جفت می تواند به 50-SMA سقوط کند که ممکن است به عنوان یک پشتیبان قوی عمل کند.

🔰چنانچه قیمت از 50-SMA برگشت، گاوها دوباره تلاش می کنند این جفت را به بالای 9.50 دلار برسانند. چنانچه آنها موفق شوند، این جفت ارز می توانند مرحله آتی حرکت صعودی را آغاز کنند.

از سمت دیگر، چنانچه قیمت به زیر 50-SMA سقوط کند، این جفت می تواند تا 8.29 دلار کاهش یابد.

ارز چیلیز (CHZ)

ارز رمزنگاری شده چیلیز (CHZ) در چند روز قبل در یک بهبود قوی بوده است، اما سایه طولانی در کندل 14 آگوست نشان می دهد که خرس ها از مقاومت بالای سر در 0.19 دلار دفاع می کنند.

چارت روزانه ارز چیلیز

چنانچهچه افزایش متوسط متحرک نمایی 20 روزه 0.14 دلار نشان دهنده مزیتی برای خریداران است، اما RSI در منطقه اشباع خرید، اصلاح یا تثبیت جزئی را در کوتاه مدت پیشنهاد می کند. چنانچه قیمت از سطح کنونی کاهش یابد، اولین سطح بحرانی که باید در جهت نزولی مشاهده کرد، متحرک نمایی 20 روزه می‌باشد.

بازگشت قوی به این سطح نشان می دهد که گاوها به ریزش قیمت ها به عنوان یک فرصت خرید نگاه می کنند. این باعث بهبود چشم انداز شکست بالای مقاومت پیش رو می‌گردد. چنانچه این اتفاق بیفتد، جفت CHZ/USDT می تواند تا 0.22 دلار و آنگاه به 0.24 دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، چنانچه قیمت به زیر متوسط متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، این جفت می تواند به SMA 50 روزه یعنی قیمت 0.12 دلار کاهش یابد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت ممکن است در کوتاه مدت یک محدوده تشکیل دهد.

چارت 4 ساعت ارز چیلیز

افزایش شدید در این جفت، RSI را به منطقه اشباع خرید در نمودار 4 ساعته سوق داد، که نشان می دهد امکان اصلاح یا تثبیت وجود دارد. ممکن است همین شروع شده باشد و این جفت به 20-EMA کاهش یابد، که سطح مهمی است و باید مراقب آن بود.

چنانچه قیمت از 20-EMA برگشت، نشان می دهد که احساسات مثبت دست نخورده باقی می ماند. بعد از آن خریداران دوباره تلاش خواهند کرد تا حرکت به سمت بالا را از سر بگیرند. این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت چنانچه قیمت شکسته شود و به زیر 50-SMA حفظ شود، نفی می‌گردد.

منبع: کوین تلگراف

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا