تبدیل 40 دستگاه گلکسی اس 5 به خوشه پردازشی استخراج بیت کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

فناوری های دنیای موبایل با سرعت فزاینده ای رو به پیشرفت می‌باشند و هر ساله با معرفی دستگاه های جدید با قابلیت های جدید و سرعت های پردازشی بالاتر، معمولاً تلفن های قدیمی تر به زباله های الکترونیکی تبدیل شده و یا در بهترین حالت، قسمتی از فضای انبار خانه ها یا فروشگاه ها را اشغال می کنند.

در این بین سامسونگ به عنوان شرکتی که سالانه بیشترین تعداد موبایل ها را به بازار عرضه می کند، با معرفی قابلیت جدیدی به نام «Upcycling» تلاش کرده تا حدودی مسئولیت خود را درمورد مسئله موجود انجام دهد.

نوشته های مشا‌به

Upcycling در حقیقت روشی برای به کارگیری مجدد موبایل های قدیمی برای انجام امور متفاوت بوده، که خصوصاً از حافظه و توان پردازشی این دستگاه ها استفاده می شود؛ زیرا پردازنده های موبایل درمورد نمونه های موجود در کامپیوترها بسیار کم مصرف تر می‌باشند.

[table id=2 /]

سامسونگ نیز با عنایت به موارد یاد‌شده، 40 دستگاه گلکسی اس 5 را به صورت یک خوشه پردازشی به یکدیگر متصل کرده و از آنها به عنوان ابزاری برای استخراج پول مجازی بیت کوین استفاده نموده می‌باشد.

انگیزه نهایی استفاده از موبایل های قدیمی به صورت بردهای کامپیوتری کوچک مانند رزبری پای است
البته مسلماً استخراج بیت کوین یک نمونه نمادین برای نشان دادن توان پردازشی موبایل های قدیمی است و انگیزه نهایی کمپانی، استفاده از این دستگاه ها به صورت بردهای کامپیوتری کوچک مانند رزبری پای است؛ با این تفاوت که تلفن های هوشمند به صورت پیش فرض از باتری، نمایشگر و اسپیکر مخصوص خود نیز بهره مند می‌باشند.

جالب است بدانید که قابلیت «Upcycling» در موبایل های سری گلکسی سامسونگ به توسعه دهندگان اجازه می دهد سیستم عامل اندروید را به کلی از دستگاه پاک کرده، و سخت افزار خام را برای مقاصد مختلفی مانند توسعه لپتاپ های مجهز به اوبونتو و یا مانیتور آکواریوم به کار گیرند.

بهتر است بدانید روش جدید در صورت فراگیر شدن امکانات جالبی را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده و باعث می شود اکثر موبایل های قدیمی بلا استفاده، دوباره به چرخه مصرف بازگردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا