تجارت

10 حقیقت که پیش از تماشای El Camino باید از Breaking Bad به یاد بیاوریم

زمان مطالعه: 4 دقیقه

فیلمی از Breaking Bad که سرنوشت جسی پینکمن را مو به مو تشریح می‌کند؟ ممکن است El Camino که یازده اکتبر در نتفلیکس منتشر می‌شود، مهم‌ترین سرگرمی ما در یک ماه آینده است! طی پنج فصل ماجراجویی والتر وایت و جسی پینکمن اتفاقات بسیاری رخ داد. برای درک فیلم El Camino به همه آن‌ها نیاز نداریم. یادآوری تعدادی جزییات برای تماشا‌گردان قدیمی این سریال ارزشمند می‌باشد. با ویجیاتو همراه باشید تا همه اطلاعاتی که برای تماشای El Camino نیاز داریم را مرور کنیم.

اولد جو و زباله‌هایش

باید به یاد بیاوریم که چه اتفاقی برای RV افتاده می‌باشد. جسی پینکمن و والتر وایت بعد از همه کارهایی که در RV معروف کردند، تصمیم گرفتند آن را نابود کنند. اولین آزمایشگاه شیشه آبی در فصل سوم منهدم شد. جایی که اولد جو با آهنربای غول‌پیکرش RV محبوب ما را راهی زباله‌دانی کرد. او نخستین بار در قسمت ششم فصل سوم وارد داستان شد.

[table id=2 /]

افراد جسی پینکمن

نباید یاران وفادار جسی پینکمن را فراموش کنید. بجر و پیت در فروش مواد مخدر به پینکمن کمک می‌کردند. آن‌ها نخستین بار در قسمت‌های چهار و پنج فصل اول به سریال وارد شدند. شاید بجر و پیت خیلی مسئولیت‌پذیر نبودند. آن‌ها داستان خیلی گسترده‌ای هم در Breaking Bad نداشتند. اما نباید فراموش کنیم برای پیشرفت جسی پینکمن، پیت و بجر ضربه‌های جبران‌ناپذیری را تحمل کردند. اما برای درک کامل تاثیر آن‌ها در El Camino بهتر است قسمت یازدهم فصل سوم را تماشا کنید. وقتی جسی با آن‌ها تماس می‌گیرد، آن‌ها با شور و شوق زیادی برای کسب درآمد پیش او میر وند؟ بهتر است به سریال نگاه دوباره‌ای داشته باشید.

تاد

نخستین حقیقتی که باید به یاد بیاورید؛ تاد آلکوییست نخست دستیار والتر وایت و جسی پینکمن بود. اما بعد از این که اوضاع به شکل وحشتناکی به هم ریخت، سرنوشت تاد هم تغییر کرد. در قسمت پنجم فصل پنجم تماشا کردیم که تاد چگونه پسرکی که شاهد تبهکاری آقای وایت و همکارش بود را به راحتی به قتل رساند. این صحنه پایان حضور تاد در سریال نیست. اما مهم‌ترین صحنه تاد در سریال است و برای تماشای El Camino باید آن را به یاد داشته باشید.

وقتی والتر و جسی در آستانه مرگ بودند

طی پنج فصل سریال، رابطه آقای وایت و شا‌گردد بی‌نظمش عمیق‌تر و گسترده‌تر شد. اما سازنده‌ترین روز این رابطه در قسمت چهارم فصل دوم رقم خورد. وقتی والتر وایت، جسی پینکمن را به دل بیابان می‌کشاند. کار در بیابان قرار بود درس بزرگی برای پینکمن باشد. اما او باطری RV را روشن نگه داشته بود و همین باعث شد باتری کاروان آن‌ها خالی شود! ازاین رو والتر وایت و جسی پینکمن برای پر شدن دوباره باتری دو روز کامل در دل بیابان ماندند؛ آن هم بدون آب و غذا. این قسمت چه ارتباطی با El Camino دارد؟ فعلا آن را به یاد داشته باشید.

رابطه جسی و جین

شخصیت جین از فصل دو سریال فراتر نیامد. اما او یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های زندگی پینکمن می‌باشد. رابطه عاشقانه او با جین در قسمت پنجم فصل دوم قرار بود باعث مواد مخدر باشد. اما مصرف دوباره مواد، جین را از جسی گرفت. آن هم در شرایطی که والتر وایت شاهد مرگ او بود. اما علاقه جین به فلسفه و هنر باعث شده بود پینکمن زندگی را فراتر از پول و مخدر درک کند. بهتر است قسمت یازدهم فصل سوم Breaking Bad را دوباره تماشا کنید. جایی که فلاش‌بک مهمی از رابطه جسی و جین دارد.

سیاست مایک

مایک ارمانتراوت یکی از باهوش‌ترین و باکیفیت‌ترین شخصیت‌های Breaking Bad بود. از تلاش زیرکانه او برای نابود ردپای دیگران تا تفکراتی که در تنهایی‌اش خطور می‌کرد، او را به یکی از بی‌مانندترین شخصیت سریال تبدیل کرده می‌باشد. اما برای تماشای El Camino باید حقایق بیشتری را به یاد داشته باشید. رابطه او با جسی پیوسته پیچیده بود. او بعدها به جسی شک کرد. پس بهتر است برای درک بهتر تاثیر مایک در El Camino، قسمت هفتم فصل پنجم را دوباره تماشا کنید.

خانواده پینکمن

رابطه جسی با خانواده‌اش شگفت‌انگیز و البته بسیار خشن بود. چنانچهچه آن‌ها جسی را از خانه‌شان بیرون کردند و بعدها از او دزدی هم کردند اما جسی با کمک ساول گودمن موفق شد بعدها از خجالت آن‌ها دربیاید! برای مروری به زندگی خانواده پینکمن، حتما قسمت چهارم فصل اول را دوباره تماشا کنید.

آندریا و بروک

شاید جین نخستین معشوقه جسی در سریال بود اما آخرین آن‌ها نبود. شما باید آندریا و بروک را به یاد بیاورید. جسی با آن‌ها را در مرکز ترک اعتیاد آشنا شد. پینکمن امیدوار بود با همراهی آن‌ها تجارت شخصی‌اش را راه بیاندازد اما نقشه او به خوبی پیش نرفت. او عاشق آندریا شد اما وقتی فهمید برادر بچه او یکی از دوستانش را به قتل رسانده، اوضاع کمی پیچیده شد. در نهایت آندریا از طریق تاد به قتل رسید. برای یادآوری اتفاقات زندگی آندریا و بروک بهتر است قسمت دوم فصل چهارم را تماشا کنید.

یک حقیقت ناپدیدشده

باید قسمت یازدهم فصل پنجم را به یاد بیاورید. جایی که یک فروشنده وسایل جانبی به جسی پینکمن نزدیک شد. یادآوری این حوادث ممکن است پیچیده‌ترین و ترسناک‌ترین حقایق مورد نیاز El Camino را به شما عرضه می‌‌دهد. باید به یاد داشته باشید که جسی خارج از آلبکرکی گیر افتاده بود.

شکنجه جسی

شاید آخرین حقیقت خیلی مهم نباشد اما بهتر است آن را بدانید. سرنوشت غم‌انگیز جسی در اواخر فصل پنج، ممکن است مهم‌ترین دلیل ساخت El Camino می‌باشد. جایی که او در یک حفره بتنی زندگی می‌کرد و مجبور بود برای او عموی تاد شیشه درست کند. تاریک‌ترین روزهای زندگی پینکمن در نهایت او را از این شرایط فراری داد. و در El Camino قرار است سرنوشت این فرار را متوجه شویم. پس قسمت چهاردهم فصل پنجم را دوباره تماشا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا