سرگرمی

افتتاح بزرگ‌ترین مرکز استخراج بیت کوین در ایالت تگزاس آمریکا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یک شرکت تولید کننده تجهیزات استخراج بیت کوین در چین به نام «Bitmain» ادعا کرده که بزرگ ترین مرکز استخراج بیت کوین دنیا را در شهر راکدیل در ایالت تگزاس آمریکا راه اندازی کرده می‌باشد.

شرکت Bitmain در بیانیه خبری خود که امروز منتشر شد، اعلام کرد که مرکز استخراج بیت کوین یاد‌شده را در همکاری با شهرداری شهر راکدیل و شرکت فناوری کانادایی DMG Blockchain Solutions ساخته می‌باشد.

مرکز مورد بحث در منطقه ای 33 هزار هکتاری احداث شده و گنجایش آن هَم‌اکنون 25 مگاوات بوده و 50 مگاوات دیگر نیز در دست ساخت می‌باشد. پیش بینی شده ظرفیت این مرکز در آینده به بیش از 300 مگاوات برسد.

[table id=2 /]

منطقه ای که مرکز استخراج در آن احداث شده به شرکت آلومینیوم ایالت متحده آمریکا یا آلکوا (Alcoa) تعلق داشته و در گذشتهً برای ذوب فلز به کار می رفته می‌باشد.

شرکت کانادایی DMG وظیفه فراهم هاستینگ و مدیریت خدمات مرکز مورد بحث را برعهده داشته و با شرکت Bitmain در زمینه افزایش گنجایش این مرکز و اطمینان از بازدهی عملیات استخراج بیت کوین همکاری خواهد کرد.

شرکت Bitmain می گوید برای پشتیبانی از عملیات احداث مرکز ماینینگ خود به دنبال همکاری با شرکت های بیشتری در شهر راکدیل بوده و نیت دارد برق مورد نیاز مجموعه را به طور مستقیم از اداره برق این شهر بخرد. این کمپانی نیت دارد با این کار افزون بر کمک به اقتصاد شهر راکدیل، برنامه هایی آموزشی نیز در مورد تکنولوژی بلاکچین و عملیات دیتاسنترهای راجع به پروسه استخراج را تدارک ببیند.

شرکت Bitmain اولین بار ماه اوت سال قبل میلادی از برنامه های خود برای احداث بزرگ ترین مرکز ماینینگ در تگزاس پرده برداری کرد. این شرکت در آن زمان گفت که در دو سال نخستیی راه اندازی این مرکز حدوداً 400 شغل به وجود می آید. این کمپانی می خواهد در مدت هفت سال 500 میلیون دلار به اقتصاد شهر راکدیل تزریق کند.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا