اسباب بازی های ضد استرس
تکنولوژی

اسباب بازی های ضد استرس؛ ۱۸ اسباب بازی جذاب برای کاهش استرس


دوست داشتید در محل کارتان امکان بازی و رها شدن از استرس‌های معمول وجود داشت؟ شرکت‌های خیلیکمی، شرایط‌ی استفاده از اسباب بازی های ضد استرس و زمین‌های بازی بسکتبال، پینگ‌پنگ یا حتی مکانی برای بازی‌های ویدئویی را برای کارکنان‌شان درنظر می‌گیرند. تمامی کارکنان نیاز به زمانی دارند که با اسباب بازی های ضداسترس یا هر روش دیگری کمی سرگرم و آرام شوند. در این مقاله شما را با ۱۸ نوع از اسباب بازی های ضد استرس برای آرامش بیشتر و کاهش استرس آشنا خواهیم کرد.

۱. مجسمه دایناسور آهنربایی

با چیدن دایناسورهای خسته‌ی منقرض‌شده روی سطح آهنربایی یک اثر هنری بامزه درست کنید. به‌روش کلی بازی کردن با آهنربا کار آرامش‌بخش و لذت‌بخشی است. قبول دارید؟

۲. تخته کوچک خط‌خطی کردن

اسباب بازی های ضد استرس - تابلو خط خطی

این وسیله یکی از همان اسباب بازی های ضد استرس محبوبی می‌باشد که حسابی روح و روان را آرام می‌کند. حتما شما هم تجربه‌ی خط‌خطی کردن بی‌هدف در حاشیه‌ی جزوه و کتاب را داشته‌اید. این کار سبب آرام‌تر شدن ذهن می‌گردد. حالا اگر تخته‌ای کوچک هم در اختیار داشته باشید که هرچقدر دل‌تان می‌خواهد روی آن خط‌خطی کنید، دیگر نور علی نور است. نیست؟ مناسبی تخته کوچک خط‌خطی در این می‌باشد که به‌محض طراحی روی آن، همه‌چیز پاک می‌گردد.و می‌توانید مستمر چیزهای گوناگون روی آن بکشید.

۳. توپ های مدیتیشن چینی

اسباب بازی های ضد استرس - توپ چینی

رغبت این توپ‌ها را بین انگشتان خود بگذارید و جابه‌جا کنید؛ آن وقت هم حس آرامش به شما دست می‌دهد و هم صدایی تولید می‌گردد.که گوش دادن به آن جداب و خوشایند است. حتما امتحان کنید.

۴. حباب لامپ ضداسترس

اسباب بازی های ضد استرس - حباب لامپ

این حباب لامپ نرم ضد استرس هم جان می‌دهد برای اینکه آن را در دست بگیرید و فشار بدهید. مسلما اسباب بازی‌های مشابه این حباب زیاد هستند، ولی شکل گرد و ترکیب آن برای فشار دادن و کاهش استرس عالی است.

۵. پازل ژلیکو

اسباب بازی های ضد استرس - پازل

پازلی که بتوان قطعات آن را جابه‌جا کرد و اشکال و احجام گوناگونی ساخت، یکی از بهترین اسباب بازی های ضد استرس است. چون برای مدتی حواس را از خستگی‌ها و اضطراب‌های گوناگون پرت می‌کند و امکان بازیابی قوا برای تمرکز و کار بیشتر را فراهم می‌سازد.

۶. جاروبرقی رومیزی

اسباب بازی های ضد استرس - جاروبرقی رومیزی

بعضی از افراد برای کسب آرامش و فرار از استرس‌ها در طول انجام کار باید محیط دور و برشان را حسابی تروتمیز نگه دارند. برای چنین دوستانی هم گزینه‌ای مناسب در بین اسباب بازی های ضد استرس وجود دارد: جاروبرقی کوچک رومیزی همان چیزی می‌باشد که این دوستان می‌خواهند.

۷. خمیر بازی

اسباب بازی های ضد استرس - خمیربازی

اصلا خودتان را محدود نکنید، چون خمیربازی، سن و سال ندارد. تقریبا همه از کوچک و بزرگ با خمیربازی آرامش پیدا می‌کنند. خمیربازی خیلیآرامش‌‌بخش و ضداسترس است.

۸. ماساژور سر

اسباب بازی های ضداسترس - ماساژور سر

توجه کرده‌اید که وقتی در افکار خودمان غرق شده‌ایم، مستمر دست‌هایمان را بین موهایمان می‌بریم (مسلما دوستان کچل از این امکان بی‌بهره هستند). بازی با موها و ماساژ پوست سر راهی برای تخلیه اضطراب‌ها به‌نظر می‌رسد. این طور نیست؟ حالا اگر یک ماساژور سر داشته باشید (این گزینه برای دوستان کچل هم کاربرد دارد)، خیلی راحت می‌توانیم پوست سر را ماساژ بدهیم. با این کار هم می‌توانیم آرامش کسب کنیم، هم به گردش خون در آن ناحیه سرعت بیشتری می‌دهیم.

۹. کتاب های رنگ آمیزی

اسباب بازی های ضد استرس - رنگ آمیزی

رنگ‌آمیزی فعالیتی آرامش‌بخش است و برای مدتی اضطراب را از شما دور می‌کند. رنگ کردن اَشکال گوناگون، فکر خیلی مناسبی است، اما از آن بهتر زمانی می‌باشد که بدون مقید کردن خود به بیرون نزدن رنگ از اشکال گوناگون کتاب، مدادهای رنگی را روی صفحه حرکت بدهید و حسابی شلخته و بی‌قاعده شکل‌ها را رنگ بزنید. باور کنید تا حد زیادی از استرس‌ها به‌دور می‌شوید.

۱۰. توپ استرس USB دار

اسباب بازی های ضد استرس - توپ USB

توپ استرس USBدار یکی از بهترین و بامزه‌ترین اسباب بازی های ضد استرس است. این توپ به یک USB متصل است و حرکات شما را روی صفحه رایانه، شبیه‌سازی می‌کند. پس بدون اینکه چیزی را بشکنید و خراب کنید و به‌عبارت خودمانی، حرص‌تان را سر اشیای بی‌گناه اطراف‌تان تخلیه کنید، می‌توانید این توپ را فشار بدهید و نتیجه را روی صفحه نمایش مشاهده کنید.

۱۱. بازی تخته و کیسه های ذرت

بازی های ضداسترس - تخته

این بازی بامزه هم برای گذراندن وقت یا کاهش استرس خیلیمفید است و می‌توانید آن را چندنفره هم بازی کنید. رغبت تخته را روی میز کارتان بگذارید و به‌نوبت برای رد کردن کیسه‌های حاوی ذرت از سوراخ تعبیه‌شده روی تخته تلاش کنید. به‌همین سادگی… به‌همین بامزگی!

۱۲. پاک کن خمیری یک اسباب بازی ضد استرس هیجان‌انگیز

اسباب بازی های ضد استرس - خمیر

اگر مانند اشخاصی هستید که هنگام اضطراب یا عصبانیت، ته مداد را می‌جوید و برچسب‌های روی کتاب و دفتر و… را می‌کَنید، حتما یک عدد پاک‌کن خمیری باحال برای خودتان تهیه کنید. این پاک‌کن‌های دو منظوره هم مداد و… را پاک می‌کنند و هم در دستان شما به‌شکل یک خمیر نرم شکل می‌گیرند و حرص دل‌تان را تخلیه می‌کنند. تا امروز به پاک‌کن به‌عنوان یکی از بهترین اسباب بازی های ضد استرس فکر نکرده بودید، نه؟

۱۳. قلاب ماهیگیری آهنربایی

اسباب بازی های ضد استرس - قلاب ماهی گیری

ماهی‌گیری دوست دارید؟ استرس دارید؟ آمیختگی این دو حس، نتیجه‌ی جدابی دارد: یک اسباب‌بازی خوب برای کم‌کردن مقدار استرس. قلابی آهنربایی که باید با آن ماهی‌هایی از جنس خودش را صید کنید.

۱۴. USB عطری

اسباب بازی های ضد استرس - USB

این گزینه دیگر واقعا جداب است. USBهایی طراحی شده‌اند که با اتصال به رایانه، بوی خوشی را به محیط ساطع می‌کنند. این هم راهی برای کم‌کردن استرس و تلطیف فضای کار است دیگر!

۱۵. بازی رایانه ای رومیزی

اسباب بازی های ضد استرس - بازی رایانه ای

اگر از عشاق سینه‌چاک بازی‌های رایانه‌ای هستید و دوست دارید که سر کار هم گریزی به بازی‌ها بزنید، بد نیست برای خود، دستگاه بازی‌های رایانه‌ای رومیزی تهیه کنید.

۱۶. اسکلت معلق

اسباب بازی های ضد استرس - اسکلت

بازی با اسکلتی که لق می‌زند و یک آن فرو می‌پاشد و دوباره سر هم می‌گردد.و صاف و محکم می‌ایستد هم از استرس می‌کاهد، هم نکته‌ای پندآموز دارد: شما هم مثل اسکت شُل و وِل بازی ما می‌توانید پس از هر استرس و دلهره‌ای خود را دوباره جمع و جور کنید و شاداب به کارتان ادامه بدهید.

۱۷. تخته سه بُعدی

اسباب بازی های ضد استرس - تخته ۳ بعدی

تخته سه بعدی هم از آن اسباب بازی های ضد استرس نابی می‌باشد که حسابی حرص و عصبانیت‌تان را خالی می‌کند. رغبت، دست، صورت یا هر چیزی را رویش بگذارید تا شکل آن را به خود بگیرد.

۱۸. برد انگشت سواری

اسباب بازی های ضد استرس - برد انگشت

مطمئن باشید این برد انگشت‌سواری هم استرس را از شما دور می‌کند و هم مدت‌ها سبب سرگرمی‌تان می‌گردد.

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *