افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید با ۸ ترفند ساده اما موثر
تکنولوژی

افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید با ۸ ترفند ساده اما موثر


چه بسا آن زمان که گوشی کنونی‌تان را خریده بودید، سرعتش خیلی بیشتر از الان بود و با گذشت زمان، به‌ویژه اگر سیستم‌عامل خود را به‌روزرسانی کرده‌اید یا برنامه‌های زیادی نصب کرده باشید، گوشی شما کُندتر شده است. متأسفانه، گوشی‌ها همیشه با حداکثر کارایی کار نمی‌کنند، گاهی‌‌اوقات ناچارید تعدادی تنظیمات را بررسی کنید یا برنامه‌هایی برای افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید نصب کنید. همراه ما باشید، در این مقاله به شما راه‌های افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید را آموزش می‌دهیم.

۱. نسخه‌های سبک‌ترِ برنامه‌های موردنیاز خود را دانلود کنید

یکی از راه‌های افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید این می‌باشد که از نسخه‌های سبک‌تر برنامه‌ها استفاده کنید. اغلب پیشرفت‌دهندگان، نسخه‌های سبک‌تری از برنامه‌های خود طراحی می‌کنند که سریع‌ترند و اینترنت کمتری مصرف می‌کنند. از آنجایی‌که این برنامه‌ها از اینترنت کمتری استفاده می‌کنند، شما می‌توانید ضمن صرفه‌جویی در مصرف حجم اینترنت گوشی، از نسخه‌ی سبک‌تر و سریع‌تر برنامه‌ی موردنیازتان استفاده کنید. مسلما از آنجایی‌که بازار این برنامه‌ها تاکنون یک بازار نوپیدایش شمرده می‌گردد. برنامه‌های زیادی برای دسترسی وجود ندارند، اما تعدادی پیشرفت‌دهندگانِ به‌نام، نسخه‌های سبک‌تری از برنامه‌های خود طراحی کرده‌اند که می‌توانید از آنها استفاده کنید، برنامه‌هایی مثل؛ Facebook Lite، Facebook Messenger Lite و Google Maps Go.

۲. حالت Data Saver مرورگر کروم را فعال کنید

برای افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید و کاهش استفاده از حجم اینترنت در مرورگر کروم (مرورگر پیش‌فرض اندروید)، حالت ذخیره‌ی اطلاعات یا Saver Data را فعال کنید. برای این هدف روی آیکون منو (سه نقطه‌ی عمودی در سمت راست مرورگر) کلیک کنید، پس از آن وارد گزینه‌ی Settings شوید و در منوی بعدی گزینه‌ی Data Saver را با سوئیچ فعال کنید. حالت Data Saver از سرورهای گوگل برای فشرده‌سازی صفحات وب استفاده می‌کند و از این جهت، صفحات اینترنت با سرعت بیشتری بارگذاری می‌شوند و اینترنت کمتری هم مصرف می‌گردد.

۳. از یک مرورگر مسدودکننده‌ی تبلیغات استفاده کنید

از یک مرورگر مسدود کننده تبلیغات استفاده کنید - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

استفاده از مسدودکننده‌ی تبلیغات (Adblocking)، یک راهکار دیگر برای افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید است. تبلیغات حدود نیمی از حجم صفحات وب را تشکیل می‌دهند، در نتیجه اگر با بازکردن یک صفحه‌ی وب، تبلیغات را دانلود نکنید، صفحه‌ی وب موردنظر شما، می‌تواند دوبرابر سریع‌تر از قبل بارگذاری شود. برای این هدف در اندروید، باید سراغ مرورگرهای شخص ثالث (برنامه‌هایی که از طریق شرکت‌هایی به‌جز تولیدکننده‌ی سیستم‌عامل پیشرفت داده شده‌اند) بروید. در این مورد، بهترین پیشنهاد، برنامه Opera می‌باشد که به‌مناسبی تمام تبلیغات مزاحم را مسدود می‌کند. مرورگر Opera ضمناً، عکس‌ها را فشرده می‌کند و درنتیجه مرور صفحات وب را به تجربه‌ی بهتر و سریع‌تری تبدیل می‌کند.

۴. فایل‌های اضافی را از حافظه‌ی گوشی خود حذف کنید

فایل‌های اضافی را از حافظه گوشی خود حذف کنید - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

اگر حافظه‌ی گوشی سبک‌تر باشد، قطعا گوشی سریع‌تر کار می‌کند. سعی کنید برنامه‌هایی را که دیگر به آنها نیاز ندارید، حذف کنید. برای حذف برنامه‌هایی که دانلود کرده‌اید، به تنظیمات گوشی بروید و دنبال گزینه‌ی App Manager بگردید. روی هر برنامه‌ای که لازم ندارید، کلیک کنید و با دکمه‌ی Uninstall آن را حذف کنید. ضمناً، هر برنامه‌ای را که از آن استفاده نمی‌کنید، غیرفعال کنید. در بیشتر موارد باید به گزینه‌ی App Properties مراجعه کنید.

به پوشه‌ی نگهداری عکس و موسیقی گوشی‌تان مراجعه کنید. عکس‌ها و ویدئوهایی را که فکر می‌کنید لازم ندارید، حذف کنید. اگر موسیقی‌هایی دارید که خیال نمی‌کنید دوباره به آنها گوش بدهید، حتما حذف‌شان کنید! همین‌طور، پوشه‌ی دانلودها را بررسی کنید، شاید، مملو از فایل‌هایی باشد که دیگر لازم‌شان ندارید. به تنظیمات بروید و صفحه‌ی Storage را باز کنید. در پی گزینه‌های Misc و Other بگردید. چه بسا آگاه فایل‌های زیادی می‌شوید که برنامه‌ها را روی گوشی شما دانلود و ذخیره کرده‌اند. اگر مطمئن هستید دیگر از این فایل‌ها استفاده نمی‌کنید، می‌توانید آنها را پاک کنید.

۵. ویجت‌ها را غیرفعال کنید

ویجت‌هایی (برنامک‌ها یا برنامه‌های کوچک گرافیکی مثل نمایش ساعت و آب‌وهوا و …) را که دیگر به آنها نیاز ندارید، غیرفعال کنید. ویجت‌ها شاید همراه با انیمیشن‌ها و افکت‌های گرافیکی باشند که گوشی را کند می‌کنند.

۶. به جای Wi-Fi از 4G استفاده کنید!

به جای Wi-Fi از4G  استفاده کنید! - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

اگر در زمان اتصال به Wi-Fi، احساس می‌کنید، سرعت اینترنت کم است، شاید مشکل از گوشی نباشد بلکه چه بسا مشکل از شبکه‌ی بی‌سیم شماست. درواقع، به‌نظر می‌رسد که در بسیاری موارد، سرعت اینترنت در اتصال به Wi-Fi در برابر اینترنت 4G کمتر باشد، اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، بد نیست سرویس اینترنت خود را تغییر بدهید یا اینکه به‌روشکل فقط از اینترنت گوشی خود استفاده کنید.

۷. تنظیمات اینترنت را بررسی کنید

تنظیمات اینترنت را بررسی کنید - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

اگر مشتمام اینترنت شما خیلی جدی است، شاید لازم باشد که تنظیمات گوشی خود را بررسی کنید. این مراحل در هر دستگاه در برابر دستگاه دیگر تفاوت‌های کمی دارد. با دنبال‌کردن تنظیماتی که در ادامه گفته می‌گردد. می‌توانید اطمینان حاصل کنید که اینترنت گوشی شما محدود به 3G نیست. بخش Settings گوشی را باز کنید. روی Network & Internet و پس از‌آن Mobile network کلیک کنید و در نهایت گزینه‌ی Preferred Network type را انتخاب کنید. در این قسمت اطمینان حاصل کنید که از 4G استفاده می‌کنید.

۸. از برنامه‌های افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید استفاده کنید

از برنامه‌های افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید استفاده کنید

تعدادی برنامه‌های مناسب هم هستند که می‌توانند سبب افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید تا دو برابر شوند. این برنامه‌ها می‌توانند استفاده از اینترنت را بهینه‌سازی کنند، برنامه‌های درحال اجرا را در پس‌شرایط (که از حجم اینترنت استفاده می‌کنند)، غیرفعال کنند و ضمناً با تعدادی اسکریپت‌های خاص، سیگنال‌های دریافتی را توسعه بخشند.

Faster Internet 2X

Faster Internet 2X - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

برنامه Faster Internet 2X، همان‌طور که از اسمش مشخص است، می‌تواند سرعت اینترنت شما را تا دو برابر افزایش بدهد. این برنامه از اسکریپت‌های ویژه‌ای برای افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید استفاده می‌کند و ضمناً دریافت سیگنال را توسعه می‌دهد.

دانلود از گوگل پلی استور

Internet Booster & Optimizer

Internet Booster & Optimizer - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

Internet Booster & Optimizer، تجربه‌ی مرور وب در گوشی را کاملا توسعه می‌دهد. مسلما واضح می‌باشد که عرضه‌دهنده‌ی سرویس اینترنت سرعت اینترنت گوشی شما را آشکار می‌کند، اما برنامه‌ی Internet Booster & Optimizer، توسط تعدادی دستورات و بهینه‌سازی‌ها، اطمینان حاصل می‌کند که با توجه به مشخصات گوشی، شما از بیشترین سرعت اینترنت بهره می‌برید.

دانلود از گوگل پلی استور

Internet Speed Meter Lite

Internet Speed Meter Lite - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

Internet Speed Meter Lite، سرعت اینترنت شما را در سربرگی نشان می‌دهد و مقدار اطلاعات اینترنت را هم به شما اعلام می‌کند. این برنامه، به شما کمک می‌کند که همیشه روی اتصال به اینترنت خود نظارت داشته باشید. ضمناً با برنامه‌ی Internet Speed Meter Lite، می‌توانید، نحوه‌ی استفاده برنامه‌های گوناگون از اینترنت را کنترل کنید.

دانلود از گوگل پلی استور

Internet Speed Booster

Internet Speed Booster - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

Internet Speed Booster، یک برنامه‌ی عالی برای افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید است. این برنامه در عین سادگی، خیلی مفید است. Internet Speed Booster، تمامی برنامه‌های در حال اجرا در پس‌شرایط را غیرفعال می‌کند و امکان دسترسی به اینترنت سریع‌تر را برای کاربر فراهم می‌کند.

دانلود از گوگل پلی استور

Network Master – Speed Test

Network Master – Speed Test - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

Network Master یک ابزار کوچک، اما سریع و رایگان است. این برنامه می‌تواند سرعت اینترنت گوشی اندروید را برای انجام بازی‌ها و تماشای ویدئو افزایش دهد. برنامه‌ی Network Master، اینترنت شما را تجزیه‌و‌تحلیل می‌کند و می‌تواند استفاده‌ی برنامه‌های گوناگون را از اطلاعات اینترنت گوشی یا Wi-Fi در پس‌شرایط متوقف کند. ضمناً اطمینان حاصل کند برنامه‌هایی که برگزیده‌اید، به حداکثر پهنای باند و سرعت اتصال به اینترنت دسترسی دارند.

دانلود از گوگل پلی استور

Speedify – Faster Internet

Speedify – Faster Internet - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

برنامه‌ی Speedify، به‌روش برجستهی سبب افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید شما می‌گردد. با این برنامه به‌راحتی می‌توانید از ترکیب اینترنت گوشی و Wi-Fi استفاده کنید. درواقع برنامه‌ی Speedify زمانی که اتصال Wi-Fi ضعیف می‌گردد. بی‌درنگ به اینترنت گوشی سوئیچ می‌کند.

دانلود از گوگل پلی استور

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *