افزایش سرعت گوشی اندروید و آیفون با چند ترفند ساده
تکنولوژی

افزایش سرعت گوشی اندروید و آیفون با چند ترفند ساده


مشکل اغلب گوشی‌های هوشمند، کندشدن آهسته آنهاست و پرسش شایع اغلب کاربران هم این می‌باشد که چگونه می‌توانیم گوشی خود را سریع‌تر کنیم؟ واضح می‌باشد که دلخواه همه‌ی کاربران می‌باشد که گوشی‌هایشان همیشه پرسرعت و با کارکرد مطلوبی باشند، اما آیا می‌توان یک گوشی را بزرگ‌تر از امکانش هم سریع‌ کرد؟ مطمئنا جواب این سؤال، خیر است؛ اما راهکارهایی وجود دارد که بتوان گوشی را سریع‌تر کرد. در بیشتر موارد کاربران می‌خواهند که گوشی‌هایشان مانند روزهای اول که نو بوده‌اند، سریع باشند، اما نصب برنامه‌های گوناگون و استفاده‌ی مداوم از آنها به مرور سبب کندی گوشی‌ها می‌گردد. این برنامه‌ها در زمان اجرا، فضای حافظه‌ی داخلی گوشی را اشغال می‌کنند و ضمناً نیاز به قدرت پردازشی دارند که گاهی‌اوقات با بروزرسانی سیستم عامل، پردازش آنها با توجه به نیاز به سخت‌افزارهای قوی، به سختی انجام می‌گیرد. در نتیجه، برای استفاده‌ی مؤثرتر از گوشی‌های هوشمند خود، می‌توانید چه کاری انجام دهید تا گوشی‌مان دیگر لگ (هنگ) نداشته باشند یا حداقل لگ کمتری داشته باشد؟ در این مورد با اینکه تعدادی شباهت‌ها، تفاوت‌هایی بین گوشی‌های اندرویدی و آیفون وجود دارد. در اینجا سعی می‌کنیم، راهکارهای جداگانه‌ای برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی و آیفون پیشنهاد دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه سرعت گوشی‌های اندرویدی خود را بالا ببریم؟

۱. برنامه‌های اضافی را پاک کنید

تقریبا تمام راهکارها و روشهای افزایش سرعت گوشی‌های اندروید، غالبا به شما پیشنهاد می‌دهند که فقط برنامه‌هایی را که به‌صورت مداوم از آنها استفاده می‌کنید، نگه دارید؛ اما آیا شما هم از آن دسته کسانی هستید که خانه‌ی خود را با وسایل غیرضروری پر می‌کنید؟ خوب، خانه‌های ما اغلب با چنین چیزهایی پر شده‌اند! اما آیا باید با گوشی‌های هوشمند خود هم همین کار را انجام دهیم؟ خیر! برنامه‌های گوناگونی که در گوشی‌های هوشمند ما نصب شده‌اند، همیشه درحال اجرا هستند و برای این کار، نیاز به اتصال به اینترنت دارند و اگر این برنامه‌ها مفید نباشند، واقعا تنها یک‌بار اضافی روی دوش سخت‌افزار گوشی هستند. خلاص‌شدن از دست این برنامه‌های اضافی، راهکار عاقلانه‌ای است تا سرعت گوشی اندرویدی خود را افزایش دهید.

۲. حافظه‌ی کش گوشی خود را پاک کنید

تعدادی برنامه‌ها هم هستند که از آنها به صورت منظم استفاده نمی‌کنید، اما به اندازه‌ای هم مهم‌اند که باید روی دستگاه خود نگه‌شان دارید، مثل برنامه‌هایی که برای درخواست تاکسی، رزور بلیط یا سفارش غذا، از آنها استفاده می‌کنید. برای اینکه گوشی اندرویدی خود را سریع‌تر کنید، سعی کنید که اطلاعات ذخیره شده در حافظه‌ی پنهان یا کش (Cache) این دست برنامه‌ها را ازطریق تنظیمات هر کدام پاک کنید و اطمینان حاصل کنید که این برنامه‌ها در زمانی‌که از آنها استفاده نمی‌کنید، حافظه‌ی زیادی مصرف نمی‌کنند.

پاک‌کردن حافظه‌ی کش، گاهی‌اوقات، کمک می‌کند که برنامه‌ها آسان‌تر و بدون تأخیر اجرا شوند. ضمناً وقتی که اطلاعات را حذف می‌کنید، برنامه می‌تواند نسخه‌های جدیدتری را از این اطلاعات دریافت کند. حذف حافظه‌ی کش، می‌تواند برای برنامه‌هایی مثل فیس‌بوک یا اینستاگرام مناسب باشد، این برنامه‌ها عکس‌ها و اطلاعات دیگری را به‌روش مرتب روی گوشی شما ذخیره می‌کنند. مسلما یک نکته را به یاد داشته باشید که در تعدادی برنامه‌ها، پاک‌کردن حافظه‌ی کش، به معنی حذف تنظیمات برنامه است.

۳. حافظه‌ی سیستم را چندین بار در روز پاک کنید

حافظه سیستم را چندین بار در روز پاک کنید

سیستم عامل اندروید، امکانات خیلیمناسبی برای مدیریت وظیفه دارد. اندروید می‌تواند هر گاه که لازم باشد، پردازش‌های ناخواسته را ببندد. اگر گوشی شما دچار مشکل کمبود حافظه‌ی موقت یا رم است، پاک‌کردن چندباره‌ی حافظه می‌تواند به آن کمک کند. امروزه تقریبا همه‌ی برنامه‌های لانچر (برنامه‌هایی که امکان سفارشی‌سازی سیستم عامل را فراهم می‌کنند) دارای گزینه‌ای برای پاک‌کردن حافظه‌ی سیستم هستند. ضمناً اگر نمی‌خواهید از برنامه‌های لانچر استفاده کنید، می‌توانید از تعدادی برنامه‌ها برای پاک‌کردن حافظه‌ی سیستم استفاده کنید. برنامه‌هایی مثلClean Master، Go Speed Power Clean و Ace Cleaner از بهترین برنامه‌ها برای پاک‌کردن رم گوشی هستند. می‌توانید این برنامه‌ها را از گوگل اپ استور دانلود کنید.

۴. درصورت دردسترس‌بودن برنامه‌های سبک‌تر، از این دست برنامه‌ها استفاده کنید

در صورت در دسترس بودن برنامه‌های سبک‌تر، از این دست برنامه‌ها استفاده کنید

اغلب برنامه‌های محبوب مثل Facebook ،Twitter، Messenger، Opera نسخه‌های سبک‌تر یا به اصطلاح Lite، را دردسترس کاربران خود قرار داده‌اند. ازآنجایی‌که این برنامه‌ها از اینترنت کمتری استفاده می‌کنند، می‌توانید ضمن صرفه‌جویی در حجم کمتر اطلاعات گوشی خود، از نسخه‌ی سبک‌تر و سریع‌تری از برنامه‌ی مورد نیازتان استفاده کنید.

۵. گوشی خود را خیلی بروزرسانی نکنید

گوشی خود را خیلی به‌روز رسانی نکنید

شاید کمی غیرمعمول باشد. به‌روز نگه‌داشتن گوشی اندروید، از آن دست راهکارها و روشهایی می‌باشد که تقریبا هر کاربر اندرویدی به شما پیشنهاد می‌دهد. اما بروزرسانی هم نقضی دارد. اگر حافظه‌ی گوشی شما درحال پرشدن است و ضمناً چند سالی از خرید آن گذشته (چه بسا کمی هم قدیمی شده)، با ارتقای آن به نسخه‌ی جدید، منابع اضافی مصرف می‌شوند. به‌این‌جهت، با بروزرسانی اندروید، با توجه به دردسترس‌نبودن حافظه‌ی کافی، اغلب برنامه‌ها چه بسا نمی‌توانند، به مناسبی اجرا شوند. بدین گونه، شاید با یک بروزرسانی، اندرویدی جدید اما با تعدادی برنامه‌ی ضروری داشته باشید.

۶. قبل از نصب یک برنامه فکر کنید

قبل از نصب یک برنامه فکر کنید

تقریبا یک دهه از زمانی که اندروید برای اولین‌بار معرفی شد، می‌گذرد و تعداد برنامه‌های این پلتفرم درحال حاضر به میلیون‌ها عنوان بیشتر شده است؛ اما از این عناوین، تعداد بی‌تعدادی برنامه و بازی هستند که از طریق‌ی پیشرفت‌دهندگان معتبر طراحی نشده‌اند. درواقع، خیلی از این برنامه‌ها، برنامه‌هایی جعلی هستند که با اهداف خرابکارانه‌ای مثل کنترل دستگاه شما یا سرقت اطلاعات طراحی شده‌اند. شاید جداب باشد که بدانید، این دست برنامه‌های مخرب بدون اینکه شناسایی شوند، به مدت سه سال در گوگل پلی استور دردسترس بودند. گوگل به همین منظور، سال گذشته، برنامه‌ی Play Protect را منتشر کرد که می‌تواند برنامه‌های مخرب و بدافزارها را شناسایی کند. در نتیجه حتی اگر از گوگل پلی استور، برنامه‌ی جدید دانلود می‌کنید، حتما قبل از نصب برنامه‌ی گمنام از صحت آن کاملا اطمینان حاصل کنید و پس از‌آن اقدام به نصب کنید.

۷. حافظه‌ی اس‌دی خود را برای توسعه کارکرد اندروید فرمت کنید

حافظه اس‌دی خود را برای توسعه کارکرد اندروید فرمت کنید

اگر اخیرا به‌روش مکرر گوشی اندرویدی شما لگ دارد یا به سختی برنامه‌ها را اجرا می‌کند، چه بسا یکی از علل آن، حافظه‌ی اس‌دی خراب است. فرمت‌کردن حافظه‌ی اس‌دی نه تنها فایل‌های ناخواسته تشکیل شده توسط اندروید و برنامه‌های گوناگون را پاک می‌کند، بلکه ممکن است، در نهایت موجب افزایش سرعت گوشی شما شود.

۸. برنامه‌ها را ازطریق وای‌فای بروزرسانی کنید

برنامه‌ها را توسط وای‌فای به‌روز رسانی کنید

اغلب برنامه‌ها باید خود را در پس شرایط به‌روز نگه دارند تا اطلاعات جدید را همیشه حفظ کنند یا موارد دیگری را مثل بارگذاری فایل‌ها، عکس‌ها و ویدئوها انجام دهند. در نتیجه، غیرفعال‌کردن اطلاعات پس‌شرایط، می‌تواند یک دستگاه اندرویدی را سریع‌تر کند و موضوع دیگر اینکه، غیرفعال‌کردن اطلاعات پس‌شرایط، حجم استفاده از اینترنت را هم کاهش می‌دهد. در نتیجه، حتی اگر سبب سریع‌ترشدن کارکرد گوشی شما نشود، بازهم می‌تواند راهکار مقرون به‌صرفه‌ای باشد!

ضمناً اگر می‌خواهید گوگل را از همگام‌سازی (Synchronization) گوشی‌یتان بازدارید، می‌توانید گزینه‌ی همگام‌سازی خودکار را خاموش کنید. احتیاجی به گفتن نیست که همگام‌سازی هم نه تنها نیاز به فضای حافظه، بلکه نیاز به پردازش در پس‌شرایط دارد که نتیجه‌ی آن کندی گوشی است. با طی مسیر فوق می‌توانید، گزینه‌ی بروزرسانی خودکار را غیرفعال کنید. مسلما در دستگاه‌های اندرویدی گوناگون، تفاوت جزئی وجود دارد، اما به صورت کلی تقریبا همیشه با گزینه‌هایی مشابه نمونه مواجه می‌شوید. Settings > Auto-update apps > Auto-update apps over WiFi only

۹. از حسگر اثر انگشت استفاده کنید

از حسگر اثر انگشت استفاده کنید

امروزه، اکثر گوشی‌های اندروید، مجهز به سنسور اثر انگشت هستند. مسلما استفاده از حسگرهای اثر انگشت به تنهایی نمی‌تواند، سبب افزایش کارایی گوشی شما شود. اما، قطعا، زمان صرف‌شده برای ورود الگو یا پین را برای بازکردن قفل گوشی کاهش می‌دهد. به‌روش متوسط سنسور اثر انگشت می‌تواند گوشی اندرویدی شما را در عرض نیم ثانیه باز کند، اما برای پین یا الگو، این زمان بین ۵ تا ۸ ثانیه است.

۱۰. گاهی گوشی خود را ریستارت کنید

گاهی گوشی خود را ریستارت کنید

چنین چیزی درست شبیه کامپیوترهمی‌باشد که گاهی یک ریستارت می‌تواند موجب کاهش فشار به سخت‌افزار شود. به‌روش مشابه، ریستارت در مورد دستگاه‌های اندروید، هم تأثیری مشابه دارد. هنگامی‌که گوشی خود را ریستارت می‌کنید، فایل‌های موقت حذف می‌شوند تا سرعت اندروید افزایش پیدا کند.

۱۱. تعدادی فایل‌های خود را در برنامه‌های ذخیره‌‌سازی ابری نگه دارید

برنامه‌های ذخیره‌سازی ابری، نه تنها اطلاعات ما را برای همه‌ی دستگاه‌ها قابل دسترس می‌کنند، بلکه می‌توانند به خالی‌شدن حافظه‌ی داخلی گوشی هم کمک کنند. به یاد داشته باشید که حافظه‌ی داخلی گوشی، وظیفه بسزایی در طرز‌ی کارکرد گوشی‌ها دارند. با تکنولوژی ابری، شما صددرصد از امنیت اطلاعات خود اطمینان خواهید داشت. همان‌طور که می‌دانید، اطلاعات گوشی‌های هوشمند، قبلا جزو نا‌ایمنترین‌ها به‌شمار می‌رفتند، اما اکنون، برنامه‌های ذخیره‌سازی ابری می‌توانند، در کنار امنیت کافی، پشتیبان مطمئنی هم شمرده شوند. تعدادی از بهترین برنامه‌های ذخیره‌سازی ابری، عبارتند از: گوگل درایو، وان درایو و دراپ باکس. شما می‌توانید این برنامه‌های ذخیره‌سازی ابری را از گوگل پلی استور دانلود و نصب کنید.

۱۲. روی صفحه‌ی اصلی برنامه‌های زیادی قرار ندهید

روی صفحه اصلی برنامه‌های زیادی قرار ندهید

انباشته‌کردن صفحه‌ی اصلی با تصاویر پس‌شرایط‌ی زنده (متحرک) و ویجت‌ها (برنامک‌ها یا برنامه‌های کوچک گرافیکی مثل نمایش ساعت و آب‌وهوا)، به نظر جذاب است. اما این قبیل اطلاعات، بار اضافی روی دوش سخت‌افزار قرار می‌دهند که روی کارکرد گوشی هم تأثیر منفی می‌گذارد. به همین جهت، گاهی‌اوقات شاید، دستگاه اندرویدی هنگام اجرای برنامه‌های سنگین یا بازی، محتویات صفحه اصلی را با سختی بارگذاری کند.

۱۳. برنامه‌ها را روی حافظه داخلی نصب کنید

برنامه‌ها را روی حافظه داخلی نصب کنید

در اکثر موارد، حافظه‌های داخلی گوشی، از حافظه‌های اس‌دی خارجی، خیلیسریع‌تر و قابل اعتمادتر هستند. و این چه بسا یکی از عللی می‌باشد که گوشی‌های برجسته مثل آیفون و پیکسل هیچ ورودی‌ای برای حافظه‌ی اس‌دی ندارند. گرچه امنیت دستگاه یک علت مهم دیگر برای حذف ورودی حافظه‌ی خارجی است. اما با اینکهی که تعدادی حافظه‌های خارجی، همچون، کارت‌های حافظه‌ی SanDisk، به همان مناسبی حافظه‌ی داخلی هستند و می‌تواند اندروید را سریع‌تر و کارآمدتر کنند، اما در بیشتر موارد، ذخیره‌کردن اطلاعات در حافظه‌ی داخلی، بهترین انتخاب است.

۱۴. سعی کنید از دیگر لانچرهای اندروید استفاده کنید

سعی کنید از دیگر لانچرهای اندروید استفاده کنید

لانچرها، یک راهکار عالی برای تبدیل دستگاه اندرویدی به یک نسخه‌ی کاملا سفارشی‌سازی شده هستند. واضح می‌باشد که تعدادی لانچرها، شاید که کارکرد متناسبی با سخت‌افزار گوشی شما نداشته باشند، اما درهمین‌حال، تعدادی لانچرها هم به حافظه و کارکرد پردازنده‌ی کمتری می‌خواهند. در نتیجه، نصب یک لانچر سفارشی سبک می‌تواند عملا گوشی اندرویدی شما را سریع‌تر کند. در کناراین، میانبرهای متنوع، گزینه‌های سفارشی‌سازی و دیگر موارد، امکان اجرای سریع‌تر برنامه‌های گوشی اندرویدی شما را فراهم می‌کند. ضمناً با این دست برنامه‌ها، زمان کمتری را صرف پیداکردن برنامه‌های گوناگون و تنظیمات خواهید کرد. تعدادی از بهترین لانچرهای اندروید عبارتند از: Nova Launcher، Evie Launcher، Buzz Launcher و Apex.

۱۵. گوشی خود را ریست فکتوری کنید

گوشی خود را ریست فکتوری کنید

آخرین راه‌حل برای سریع‌ترکردن گوشی اندرویدی، فکتوری ریست (Factory Reset) یا بازگشت به تنظیمات کارخانه است. اگر فکر می‌کنید، همه‌ی راهکارهایی که امتحان کرده‌اید، بی‌فایده بوده‌اند، حتما باید گوشی خود را ریست کنید. دو روش برای ریست‌کردن گوشی خود دارید. روش اول اینکه به تنظیمات بروید و روی گزینه‌ی ریست فکتوری تپ کنید. این نوع ریست که به آن ریست نرم می‌گویند، تنظیمات دستگاه و تمام اطلاعات را مثل عکس‌ها، ویدئوها، برنامه‌ها و حافظه‌ی گوشی پاک می‌کند. برای ریست عمیق‌تر یا سخت می‌توانید، از حالت بازیابی گوشی خود استفاده کنید. برای این هدف، پس از اینکه گوشی خود را خاموش کردید، دکمه‌های Power و Volume Down را به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید تا وارد صفحه‌ی بوت لودر شوید. باید توجه داشته باشید که در گوشی‌های گوناگون ترکیب این دکمه‌ها تاحدی فرق می‌کند. در صفحه‌ی بوت لودر، توسط دکمه‌های Volume Up و Volumme Down، گزینه‌ی Recovery را انتخاب کنید و با فشردن دکمه‌ی Power، گوشی خود را ریست فکتوری کنید. با این رو، در بیشتر موارد، ریست نوع اول رغبت. نکته‌ی دیگر اینکه، قبل از ریست‌کردن، حتما از اطلاعات خود پشتیبان‌گیری‌ کنید.

چگونه سرعت گوشی آیفون خود را بالا ببریم؟

۱. حافظه‌ی گوشی را خالی کنید

حافظه گوشی را خالی کنید

مانند گوشی‌های اندرویدی، یک گوشی آیفون که حافظه‌ی آن نزدیک به پرشدن است، کند می‌گردد. با حذف برنامه‌هایی که دیگر استفاده نمی‌کنید و عکس‌ها و ویدئوهایی که لازم ندارید (یا انتقال به فضای ابری)، می‌توانید بار گوشی خود را کاهش دهید. در iOS ۱۱، چند ابزار جدید برای کمک به مدیریت حافظه دردسترس هستند. مسیر فوق را بروید:Settings > General Storage & iCloud Usage و Manage Storage را انتخاب کنید. باطی‌کردن این مسیر، یک نمودار رنگی خواهید دید که فضای اشغال شده و فضای خالی حافظه‌ی گوشی را نشان می‌دهد. در زیر نمودار، چند راهکار برای مدیریت حافظه به شما پیشنهاد داده می‌گردد. ازجمله، امکان تخلیه‌ی برنامه‌های بلااستفاده (Offload Unused Apps)، امکان فعال‌کردن کتابخانه عکس iCloud، حذف خودکار گفتگوهای قدیمی (Auto Delete Old Conversations).

۲. از فرمت‌های جدید HEIF و HEVC استفاده کنید

از فرمت‌های جدید HEIF و HEVC استفاده کنید

درiOS۱۱ ، فرمت‌های جدیدی برای فایل‌های ویدئویی و عکس‌ها به‌کار رفته می‌باشد که علت کاهش حجم فایل‌ها می‌گردد. در آیفون، عکس‌ها از فرمت HEIF و ویدئوها از فرمت HEVC استفاده می‌کنند. اگر شما هم مثل بیشتر کاربران آیفون، عکس‌ها و ویدئوهای زیادی را در حافظه‌ی گوشی خود ذخیره می‌کنید، مسیر فوق را بروید: Settings > Camera > Formats و گزینه‌ی High Efficiency را انتخاب کنید تا از فرمت‌های جدید HEIF و HEVC استفاده کنید.

باید اشاره کنیم که فرمت‌های جدید در گوشی‌های قدیمی‌تر آیفون دردسترس نیستند. تنها دستگاه‌هایی که دارای حداقل پردازنده‌ی گرافیکی تراشه A10 Fusion، مثل آیفون ۷، آیفون ۷ پلاس هستند، می‌توانند عکس‌ها را با فرمت HEIF و ویدئوها با فرمت HEVC ذخیره کنند.

۳. برنامه‌های خود را بروز کنید

برنامه‌های خود را به‌روز کنید

برنامه‌های قدیمی در iOS ۱۱ شاید، بدون بروزرسانی سریع و راحت اجرا نشوند. پس از بروزرسانی آیفون خود به iOS ۱۱، وارد اپ استور شوید و گزینه‌ی Updates را باز کنید، پس از‌آن روی گزینه‌ی Update All تپ کنید تا همه‌ی برنامه‌ها بروزرسانی شوند.

۴. گزینه‌ی بروزرسانی خودکار را قطع کنید

گزینه‌ی به‌روز رسانی خودکار را قطع کنید

همثل نسخه‌های قبلی، در iOS ۱۱ هم پردازش‌هایی در پس‌شرایط اجرا می‌شوند. بروزرسانی برنامه‌ها هم در پس‌شرایط انجام می‌گردد. بروزرسانی برنامه‌ها در پس‌شرایط، در کنار مصرف منابع پردازشگر گوشی، سبب کاهش عمر باتری هم می‌گردد. شما می‌توانید این خاصیت را غیرفعال کنید و برنامه‌های خود را به صورت دستی توسط اپ استور بروزرسانی کنید. برای انجام این کار، به مسیر فوق بروید: Settings > iTunes & App Store و گزینه‌ی Automatic Downloads را غیرفعال کنید.

۵. رفرش برنامه‌ها را کنترل کنید

رفرش برنامه‌ها را کنترل کنید

در کنار بروزرسانی، برنامه‌ها به‌روش منظم، محتوای خود را در پس‌شرایط بروزرسانی می‌کنند. به عنوان مثال، برنامه‌های فیس‌بوک یا توئیتر، هنگام بازشدن، به صورت خودکار بروزرسانی می‌شوند. برای مدیریت رفرش برنامه‌ها به این مسیر بروید: Settings > General > Background App Refresh و گزینه‌ی رفرش برنامه را غیرفعال کنید. ضمناً می‌توانید، Background App Refresh را فعال نگه دارید و تعدادی برنامه‌های خاص را از لیست حذف کنید.

۶. شفافیت و افکت‌های حرکتی را کاهش دهید

شفافیت و افکت‌های حرکتی را کاهش دهید

اپل برای جذاب‌ترکردن منو‌ها و آیکون‌ها، از افکت‌های حرکتی استفاده می‌کند. با اینکهی که این افکت‌ها به‌بهترشدن تجربه‌ی کاربر کمک می‌کنند، اما می‌توانند، موجب کاهش سرعت گوشی آیفون شوند. برای غیرفعال‌کردن این خاصیت‌ها، این مسیر را طی کنید: to Settings > General > Accessibility > Reduce Motion و گزینه‌ی Reduce Motion را فعال کنید. ضمناً می‌توانید گزینه‌یAuto-Play Message Effects را هم غیرفعال کنید.

دوباره به صفحه‌ی Accessibility بروید، این‌بار روی گزینه‌ی Increase Contrast تپ کنید و پس از‌آن Reduce Transparency را فعال کنید تا شفافیت را کاهش دهید. این تنظیم افکت‌های شفافیت و تاری را کاهش می‌دهد، این افکت‌ها که ظاهرا برای افزایش امکان خوانایی طراحی شده‌اند، با اینکه پردازش‌های گرافیکی می‌توانند، روی سرعت کارکرد گوشی آیفون تأثیر بگذارند. در نتیجه با غیرفعال‌کردن این افکت‌ها، سرعت آیفون شما بهتر خواهد شد.

۷. گوشی خود را ریستارت کنید

گوشی خود را ریستارت کنید

کماکان که در بخش گوشی‌های اندرویدی توضیح داده شد، ریستارت‌کردن گوشی، در خیلی از مواقع می‌تواند از فشار روی پردازشگر گوشی بکاهد. اگر آیفون شما به‌روش مداوم چند روز و چند هفته می‌باشد که روشن است، حتما گوشی خود را ریستارت کنید.

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *