عجیب ترین تکنولوژی های جهان؛ از ماهیتابه‌ هوشمند تا کفش جارویی
تکنولوژی

عجیب ترین تکنولوژی های جهان؛ از ماهیتابه‌ هوشمند تا کفش جارویی


پیشرفت تکنولوژی و اختراع گجت‌های جدید و مدرن چنان زندگی‌مان را تحت‌تأثیر قرار داده می‌باشد که مشکل می‌توانیم حتی یک روز را دور از آنها بگذرانیم؛ مثال واضح آن هم اعتیادی می‌باشد که چه بسا اکثر ما به گوشی‌های تلفن همراهمان داریم. بااین‌همه، بعضی از ابزارهای جدید تکنولوژی خیلیعجیب و گاهی حتی خنده‌دارند. فقط رغبت به ربات کوچکی فکر کنید که در مواقع اضطراری می‌تواند برایتان دستمال توالت بیاورد! گویا بعضی از این اختراعات فقط برای خودنمایی طراحی شده‌اند، با این وجود باید اعتراف کنیم که تعدادی از عجیب ترین تکنولوژی های جهان جایگاهشان را در بازار پیدا کرده‌اند. اگر شما هم می‌خواهید چند دقیقه‌ای در دنیای دیوانه‌وار عجیب ترین تکنولوژی های جهان حیرت زده و متحیر شوید، بد نیست در ادامه با ما همراه باشید.

۱. کمربند ارزیاب دورکمر

شاید شما هم مانند اشخاصی باشید که پس از غذاخوردن فکر می‌کنند کمربندشان برای آن‌ها تنگ شده است. به‌ویژه اگر در پی لاغرترشدن و آب‌کردن چربی‌های دور شکم و کمر خود باشید، این حس خیلی جداب نیست. اینجمی‌باشد که یکی از تکنولوژی های عجیب چندسال اخیر به‌نام کمربند چرمی بِلتی (Belty) به کمکتان می‌آید.

بلتی با توجه به تغییرات دور کمر کاربر، خودکار گشادتر یا تنگ‌تر می‌گردد. ضمناً این کمربند هوشمند می‌تواند در لاغرشدن هم دستیارتان باشد. بلتی دور کمرتان را اندازه‌ می‌گیرد و به شما نشان می‌دهد تلاشتان برای لاغرشدن چقدر موفقیت‌آمیز بوده‌ است. این کمربند حتی می‌تواند مقدار فعالیت روزانه شما را اندازه‌گیری کند و اگر زمان زیادی در حالت نشسته باشید، به شما اخطار ‌دهد که بلند شوید و حرکات کششی انجام دهید.

بد نیست بگوییم این کمربند گزینه پاوربانک برای شارژکردن وسایلی مثل گوشی تلفن همراه هم دارد. با اینکه تمام مزایای این لباس هوشمند، بعضی افراد ترجیح می‌دهند وسیله‌ای با حسگرها و امواج الکترونیکی را مستمر دور کمر و نزدیک لگن خود نبندند.

۲. چنگال غذاخوردن آهسته

هپیفورک یکی از عجیب ترین تکنولوژی های جهان

حالا که بحث لاغری شد، بد نیست گجت دیگری را معرفی کنیم که ممکن است به نحوه دیگری کمکتان کند. همان‌ طور که می‌دانید، اگر غذایتان را آهسته‌تر بخورید بهتر هضم می‌گردد.و درنتیجه آسان‌تر وزن کم می‌کنید. ضمناً شاید احتیاجی به کاهش وزن ندارید و فقط می‌خواهید با آهسته‌تر غذاخوردن مزه غذا را مدت‌زمان بیشتری بچشید. در هر دو صورت، می‌توانید از از موارد دیگر تکنولوژی ‌های عجیب به‌نام چنگال هوشمند هپی‌فورک (HapiFork) استفاده کنید.

حسگرهای این چنگال هوشمند سرعت غذاخوردنتان را اندازه می‌گیرند و اگر خیلی‌ سریع غذا را بجوید، با لرزش به شما اطلاع می‌دهند. این چنگال هوشمند به گوشی تلفن همراهتان متصل می‌گردد.و می‌تواند اطلاعاتی همچون مدت‌زمان غذاخوردن و تعداد دفعاتی را که از چنگال استفاده کرده‌اید، به شما نشان دهد. هپی‌فورک بیشتر وقت‌ها از شما می‌خواهد بیشتر از ۲۰ دقیقه برای غذاخوردنتان زمان صرف کنید. این کار از پرخوری و اضافه‌وزن جلوگیری می‌کند. مسلما اگر آن‌قدر سرتان شلوغ می‌باشد که زمان کافی برای غذاخوردن ندارید، شاید ترجیح بدهید کلا از چنگال هوشمندتان استفاده نکنید تا اینکه مجبور باشید لرزش‌های مداوم آن را تحمل کنید!

۳. هویتابه هوشمند

اسمارتی پن یکی از عجیب ترین تکنولوژی های جهان

از موارد دیگر عجیب ترین تکنولوژی های دنیا هم سبب می‌گردد.که حواستان به چربی و کالری غذایی که می‌پزید، باشد. اسمارتی‌پَن (SmartyPans) نام هویتابه هوشمندی می‌باشد که می‌تواند وزن مواد غذایی، درجه حرارت تابه و زمان پخت‌وپز را اندازه‌ بگیرد. این اطلاعات توسط حسگرهای هویتابه ثبت می‌شوند و پس از‌آن همراه نکات و پیشنهادهایی برای آشپزی بهتر و سالم‌تر به اپلیکیشن مخصوصی روی گوشی تلفن همراه کاربر ارسال می‌شوند. مثلا اگر حرارت هویتابه خیلی زیاد باشد، اخطار دریافت می‌کنید.

اسمارتی‌پن می‌تواند اطلاعات دقیق تغذیه‌ای غذاهایی را که تهیه می‌کنید هم در اختیار شما قرار دهد. مثلا با این ابزار هوشمند آشپزخانه می‌توانید مقدار کالری، چربی و پروتئین غذایتان را اندازه‌ بگیرید. ضمناً توسط بخش دستور پخت و حالت پخت اپلیکیشن می‌توانید زمان پختن و درجه حرارت تابه را تنظیم کنید تا غذا با بهترین کیفیت آماده شود.

مسلما اگر از اسمارتی‌پن استفاده کنید، چه بسا با توجه به دستورپخت‌های ازپیش‌مشخص‌شده باید با لذت آشپزی خلاقانه خداحافظی کنید. ضمناً با سختگیری و نکته‌سنجی این تابه هوشمند دیگر نمی‌توانید شیطنت کنید و ناچیزی روغن اضافه کنید تا غذایتان چرب‌تر و خوشمزه‌تر شود!

۴. ربات دستمال توالت

چارمین یکی از عجیب ترین تکنولوژی های جهان

گجت بعدی یکی از عجیب ترین تکنولوژی های جهان می‌باشد که برای ما معلوم نیست سازنده‌اش در حال طراحی آن به چه‌ چیزی می‌پنداشته است! چارمین رول‌بات (Charmin Rollbot) رباتی می‌باشد که می‌تواند در دست‌شویی به کمکتان بیاید!

اگر دستمال توالت به اتمام رسیده باشد، فقط رغبت توسط گوشی هوشمند مکانتان را به این ربات کوچک نشان دهید تا یک رول جدید دستمال توالت تحویل بگیرید. این ربات با حسگرهای زیادی که دارد از موانع گوناگون خانه یا محل کارتان عبور می‌کند تا شما بدون دستمال توالت نمانید!

این ربات عجیب در این زمان در بازار موجود نیست و فقط در چند نمایشگاه نمایش داده شده است تا نشان دهد فناوری چطور می‌تواند مشکلات ساده و هر روز ما را حل کند. مسلما قضاوت اینکه ربات مخصوص تحویل دستمال توالت تا چه حد می‌تواند زندگی شما را بهتر کند، بر عهده خود شماست!

۵. هدفون تصفیه هوا

هدفون تصفیه هوای شرکت دایسون زون (Dyson Zone) از موارد دیگر عجیب ترین تکنولوژی های جهان است. این هدفون هم برایتان موسیقی پخش می‌کند و هم هوای اطرافتان را تهویه و تصفیه می‌کند. شرکت دایسون ادعا می‌کند آلودگی‌ها، باکتری‌ها و غبار آلرژی‌زا از فیلتر تهویه این هدفون عبور نمی‌کنند.

شاید با اینکه بیماری‌های ویروسی مثل کووید ۱۹ فکر کنید این گجت می‌تواند خیلیکارآمد باشد، با این وجود تعدادی منتقدان این محصول عجیب شرکت دایسون نظر دیگری دارند. آنها می‌گویند که روش کارکرد سیستم تهویه هوای این هدفون می‌تواند آلودگی‌های ریه کاربر را به اطراف پخش کند. در نتیجه اگر فردی ناقل بیماری ریوی باشد و از این هدفون تصفیه هوا استفاده کند، ممکن است اطرافیان خود را به‌سرعت آلوده کند.

گفتنی است این هدفون با ظاهر غیرعادی‌اش حدود هزار دلار قیمت دارد که در این زمان (بهار ۱۴۰۲)، بدون هزینه سفارش و حمل‌ونقل حدود ۵۲میلیون تومان برایتان تمام می‌گردد.

۶. غلاف اسلحه با پخش موسیقی

استقبال طرف‌داران موسیقی از انواع گوناگون وسایل پخش موسیقی سبب شده است اغلب عجیب ترین تکنولوژی های جهان راجع به این گجت‌ها باشند. با این وجود غلاف اسلحه‌ای که بتواند موسیقی پخش کند از عجیب هم عجیب‌تر است!

غلاف ام‌پی‌تری تیزر (Taser MP3 Holster) یک کیف چرمی نگهدارنده اسلحه می‌باشد که یک گیگابایت حافظه برای ذخیره و پخش موسیقی دارد! این وسیله عجیب ساخت شرکت تولید اسلحه «تیزر» در آمریکمی‌باشد که اسلحه‌های الکترونیکی و مدرن به ارتش آمریکا و سایر سازمان‌های امنیتی می‌فروشد.

برای فهم اینکه چنین غلاف اسلحه‌ای چقدر عجیب است فقط رغبت فرد مسلحی را خیال کنیم که به‌وسیله غلاف چرمی اسلحه‌اش موسیقی گوش می‌کند یا کیف اسلحه‌اش را با پورت یواس‌بی به رایانه‌اش متصل می‌کند تا موسیقی جدید به حافظه یک‌گیگابایتی غلاف اسلحه‌اش انتقال دهد یا باتری‌اش را شارژ کند!

۷. ماسک تغییر صدا

بین تکنولوژی های عجیب، چه بسا مواردی که باید روی صورت‌تان ببندید غیرمعمول‌ترین‌ ابزارها هستند. یکی از این موارد ماسک هاش‌می (Hushme) می‌باشد که می‌تواند صدایتان را حین مکالمه تلفنی تغییر دهد. این دستگاه به تلفن همراهتان متصل می‌گردد.و می‌توانید تنظیمات تغییر صدا را به دلخواه خودتان تغییر دهید. ضمناً هنگامی‌ که با هاش‌می صحبت می‌کنید، افراد اطرافتان هم صدایتان را نمی‌شنوند. پس مکالمه خصوصی و مخفیانه هم با هاش‌می میسرمی‌گردد.

اغلب طرف‌داران هاش‌می آن را ابزار مناسبی برای مکالمات تلفنی در دفترکارهای شلوغ می‌دانند. با این وجود، هاش‌می بیشتر شبیه دهان‌بندی می‌باشد که باید شکل عجیب آن و بسته‌شدنش دور گردن و فک خود را تحمل کنید. خیال استفاده طولانی‌مدت از این دستگاه شاید خیلی جداب نباشد. علاوه‌ بر این، خاصیت صداخفه‌کن این گجت عجیب شاید برای اطرافیان و دوستانتان خوشایند نباشد و اینگونه به نظر برسد که در حال مخفی‌کردن چیزی از آنها هستید.

۸. مسواک هوشمند

گجت‌هایی که راجع به رعایت نکات بهداشتی می‌شوند، شاید کاربرد بیشتری در زندگی هر روز داشته باشند. یکی از این گجت‌ها مسواک هوشمند کولیبری (Kolibree Smart Toothbrush) می‌باشد که به شما کمک می‌کند به مسواک‌زدن صحیح و مرتب عادت کنید. مسواک کولیبری توسط اپلیکیشنی ویژه به گوشی تلفن همراهتان متصل می‌گردد.و دفعات مسواک‌زدنتان را پیگیری می‌کند. ضمناً اگر اشتباه مسواک بزنید، این مسواک هوشمند روش‌های صحیح‌تر تمیزکردن دندان‌هایتان را به شما نشان می‌دهد.

علاوه‌ بر این، این گجت مدت‌زمان مسواک‌زدن و مقدار توجه شما در پوشش تمام دندان‌هایتان را هم ثبت می‌کند تا تکنیک‌های شخصی‌شده و کارآمدی برای بهترکردن روش مسواک‌زدن به شما معرفی کند. بد نیست اشاره کنیم برای اطمینان از اینکه مسواک‌زدنتان ۲ دقیقه طول می‌کشد، این ابزار برایتان یک بازی هم طراحی کرده می‌باشد که فقط پس از این مدت‌زمان می‌توانید امتیازهای آن را دریافت کنید.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که حین مسواک‌زدن به مسائل روزشان فکر می‌کنند، چه بسا با کولیبری این موقعیت کوتاه برای خیره‌شدن به آینه و مرور روز را از دست می‌دهید، چون مستمر باید در بازی و رقابتی تمام‌نشدنی برای جمع‌کردن امتیازهای بیشتر شرکت کنید.

۹. مسواک دندان‌پزشک

به‌ نظر می‌رسد مسواک‌ها در بین عجیب ترین تکنولوژی های جهان جایگاه ویژه‌ای دارند! گجت عجیب بعدی هم مسواک هوشمندی به‌نام انوی پروفیکس (Onvi Prophix) می‌باشد که با دوربین داخلی ۱۰مگاپیکسلی از دهانتان عکس می‌گیرد. این مسواک برای توسعه تکنیک مسواک‌زدن، کاهش تجمع پلاک و جلوگیری از پوسیدگی و بیماری لثه طراحی شده است و اجازه می‌دهد خودتان بر سلامت دهان و دندانتان نظارت داشته باشید.

دوربین مخصوص مسواک انوی پروفیکس عکس‌هایی از دندان‌ها و لثه‌هایتان به اپلیکیشن مخصوصی روی تلفن همراهتان ارسال می‌کند که می‌توانید آنها را ذخیره کنید و با دندان‌پزشکتان به اشتراک بگذارید. این مسواک ضمناً مقدار فشار، زمان و تعداد دفعات مسواک‌زدنتان را ثبت می‌کند. بدین گونه می‌توانید روش‌های بهینه مسواک‌زدن را از دستورالعمل‌های انوی پروفیکس یاد بگیرید و مناطقی از دندان‌هایتان را بشناسید که نیاز به توجه بیشتری دارند.

با این وجود در این مورد هم موقعیت کوتاه مدیتیشن در زمان مسواک‌زدن را از دست می‌دهیم و حتی مجبوریم تا ۲ دقیقه پیش از خواب هم با گجت‌های هوشمند و تلفن همراهمان کار کنیم.

۱۰. خشککُن حیوان خانگی

ابزار بعدی در فهرست عجیب ترین تکنولوژی های جهان راجع به حیوان خانگی کوچکتان می‌گردد. شاید شما هم آگاه بی‌قراری سگ یا گربه‌تان هنگامی که موهایش را پس از حمام خشک می‌کنید، شده باشید یا شاید برای سشوار کشیدن موهای بلند حیوان خانگی خود زمان کافی ندارید. خشک‌کن حیوان خانگی پیپ (Pepe Pet Dryer) در این مواقع به کمکتان می‌آید، اما این وسیله چه بسا برای حیوانتان خیلی جذاب نخواهد بود!

خشک‌کن پیپ مکعبی می‌باشد که سگ و گربه‌تان را ۲۵ دقیقه در معرض وزش هوای گرم حبس می‌کند. در چنین وضعیتی، دور از انتظار نیست حیوان پس از خروج از مکعب از شما متنفر شده باشد! ضمناً بد نیست بدانید این وسیله ۶۶۰ دلار پول از جیب شما می‌طلبد که با احتساب قیمت کنونی دلار در بهار ۱۴۰۲، حدود ۳۵میلیون تومان تمام می‌گردد. اگر می‌خواهید پس از حمام حیوان خانگی‌تان، موهایش را خشک کنید شاید استفاده از یک حوله ساده ۱۰۰هزارتومانی مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد!

۱۱. دوربین کنترل سگ

گجت‌ها دست از سر حیوان خانگی‌تان برنمی‌دارند! مسلما ابزار بعدی که معرفی می‌کنیم شاید به نسبت با خشک‌کن حیوان کاربرد بیشتری داشته باشد. دوربین کنترل سگ فوربو (Furbo Dog Camera) به شما امکان می‌دهد حتی هنگامی‌ که در خانه نیستید هم مراقب حیوان خانگی خود باشید. این دوربین ۳۶۰ درجه تمام زوایای منزلتان را نشان می‌دهد و با حالت دید در شبش حتی شب‌ها هم می‌توانید از راه دور با سگتان برخورد داشته باشید.

ضمناً این دستگاه مجهز به یک سیستم صوتی دوطرفه‌ است. اگر این دستگاه صدای پارس‌کردن سگتان را بشنود، پیغام خودکار به تلفن همراه شما می‌فرستد تا وضعیت سگتان را بررسی کنید و در صورت نیاز، با او حرف بزنید تا آرام شود. این دستگاه امکان جداب دیگری هم دارد و می‌تواند برای سگتان خوراکی پرتاب کند!

با این وجود همان‌ طور که می‌دانید، اگر حیوانات مدتی طولانی در خانه تنها بمثل، شاید دچار افسردگی و اضطراب مزمن شوند. دوربین کنترل فوربو شاید بتواند در کوتاه‌مدت به افرادی که حیوان خانگی دارند کمک کند، اما در کل پیشنهاد نمی‌کنیم حیوانتان را مدتی طولانی از تماس و ارتباط فیزیکی و احساسی محروم کنید و او را وادار کنید با یک وسیله عجیب و الکترونیکی در ارتباط باشد.

۱۲. کفش جارویی

کفش جارویی یکی از عجیب ترین تکنولوژی های جهان

با کفش وکیوم دنسو (Denso Vacuum Shoes) می‌توانید روی فرش خانه‌تان راه بروید و آن را تمیز کنید! چند دستگاه تمیزکننده و مکنده زیر این کفش‌ها کار تمیزکردن سطوح و کف اتاق‌ها را انجام می‌دهند. این کفش در مکان‌های عمومی مثل بیمارستان‌ها و مدارس خیلیمناسب است. جداب است بدانید این کفش جارویی نه حاصل آزمون‌وخطای یک شرکت تولید کفش و پوشاک، بلکه محصول فکری یک شرکت تولیدکننده قطعات خودروی ژاپنی به‌نام دنسو است.

گفتنی است این کفش‌ها با امکان جذب آب احتمال لغزیدن روی سطوح خیس و افتادن را هم کمتر می‌کنند. شاید مزایای این کفش که در فهرست عجیب ترین تکنولوژی های جهان جا می‌گیرد برایتان جداب باشد، با این وجود چه‌کسی دلش می‌خواهد خیال کند چه آلودگی‌ها و زباله‌هایی را کف کفش خود تلنبار کرده است!

۱۳. ایربادهای مترجم

ایربادهای گوگل یکی از عجیب ترین تکنولوژی های جهان

ایربادهای پیکسل گوگل (Pixel Buds) در کنار پخش موسیقی و مدیریت تماس‌ها می‌توانند به کمک دستیار گوگل (Google Assistant) و مترجم گوگل (Google Translate) پیام متنی ارسال کنند و حتی کار ترجمه به ۴۰ زبان گوناگون را برایتان انجام دهند. در نتیجه ایرباد جدید گوگل برای افرادی که زیاد سفر می‌کنند و مذاکرات شغلی زیادی دارند، می‌تواند ابزار کارآمدی باشد.

بااین‌همه شاید منطقی نباشد که هرکجا می‌روید، به ترجمه‌ای ماشینی از دستگاه کوچکی تکیه کنید که ممکن است به‌راحتی آن را گم کنید. مثلا اگر برای کسب‌وکارتان به کشوری مثل ترکیه زیاد سفر می‌کنید، شاید بد نباشد در پی تقویت زبان ترکی استانبولی خود باشید تا اینکه بخواهید هر بار همتای شغلی‌تان سؤالی از شما می‌پرسد، فورا ۲ ایرباد کوچک در گوش بگذارید و از او بخواهید سؤالش را تکرار کند! ضمناً فراموش نکنید که گوگل ترنسلیت نمی‌تواند مسئله تفاوت‌های فرهنگی در زبان انسانی را به‌مناسبی تشخیص بدهد.

۱۴. سوت درخواست کمک

سوت هوشمند گیکو یکی از عجیب ترین تکنولوژی های جهان

از موارد دیگر گجت‌هایی که می‌توانید در مسافرتهای طولانی‌‌مدت و ماجراجویی‌هایتان استفاده کنید، سوت هوشمند گیکو (Geko Smart Whistle) است. این سوت الکترونیکی که شبیه سوت‌های ساده است، شما را قادر می‌سازد در مواقع اضطراری درخواست کمک ارسال کنید. سوت هوشمند گیکو با بلوتوث و ردیاب GPS کار می‌کند و در مواقع اضطراری می‌تواند سوت بزند و صدای بلندی برای کمک تشکیل کند.

ضمناً اگر پای مهاجمی در بین باشد، فرد می‌تواند تنظیمات سوت را به‌گونه‌ای تغییر دهد که صدای سوت از سمت اطرافیان شنیده نشود و فقط پیغام درخواست کمک برای مخاطبان ازپیش‌مشخص‌شده در تلفن هوشمند ارسال شود. با این وجود بد نیست این نکته را هم در نظر داشته باشیم که در اغلب موارد اضطراری چه بسا پلیس، آتش‌نشان یا آمبولانس بهتر از مخاطبان ساده تلفن همراه می‌توانند به فردی که در خطر است کمک کنند.

۱۵. تختخواب هوشمند

آخرین مورد در فهرست عجیب ترین تکنولوژی های جهان چه بسا بیشتر از همه برایتان خوشایند خواهد بود. مدل ۳۶۰ از سری تختخواب‌های شرکت تشک‌سازی اسلیپ نامبر (Sleep Number) می‌تواند خوابتان را آرام‌تر و آسان‌تر کند.

می‌توانید تنظیمات این تخت را مطابق با علایق خود تغییر دهید تا الگوی خواب شما را ثبت کند و پیشنهاد‌هایی ویژه برای توسعه کیفیت خوابتان عرضه کند. این تختخواب با ترکیبی از حسگرها و الگوریتم‌های گوناگون موقعیت خوابیدن، ضربان قلب و الگوی تنفس شما را در طول شب ثبت و بررسی می‌کند. بدین گونه، استحکام، ارتفاع و دمای تشک خودکار برای توسعه تجربه خواب شما تنظیم می‌شوند.

ضمناً با گزینه «گرم‌کننده پا» (Foot Warming) می‌توانید پاهایتان را گرم و راحت نگه دارید و با گزینه «اخطار هوشمند» (Smart Alarm) می‌توانید در بهترین زمان برحسب الگوهای خوابتان بیدار شوید. علاوه‌ بر این، گزینه «تشخیص خروپف» (Snore Detection) می‌تواند با تنظیم ارتفاع بالای تخت به کاهش خروپف کمک کند.

شاید استفاده از این تخت برایتان ایدئال به نظر برسد، اما برای مدل‌های گوناگون آن باید مبلغی بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار (۵۲ تا ۲۶۰میلیون تومان) هزینه کنید، درحالی‌که مشکلات خواب می‌توانند پیچیده‌تر از این باشند و اگر مسئله مهمی ذهنتان را مشغول کرده است، شاید تنظیم دمای تختخواب چاره کارتان نباشد.

شما بگویید

به‌نظر شما کدام ابزار این فهرست می‌تواند برایتان کارساز باشد؟ اگر نیت داشتید مبلغ مشخصی را صرف یک یا چند مورد از این فهرست کنید، کدام‌یک را انتخاب می‌کردید؟ آیا در این زمان شما هم از ابزاری استفاده می‌کنید که بتوانید آن را در بین عجیب ترین تکنولوژی های جهان فهرست کنید؟ نظرتان را زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *