معرفی بهترین برندهای ساعت و دستبند هوشمند
تکنولوژی

کاربرد ساعت و دستبند هوشمند برای سلامتی + معرفی بهترین برندهای بازار


دستبند طبی، اسمارت واچ و می بند و نظایر این وسایل و وسایل امروزه خیلی سر زبان‌ها افتاده‌اند و راجع‌به کارایی‌شان خیلیمطالعه و پژوهش می‌گردد. این‌دست وسایل، برای توسعه وضعیت تناسب اندام و حفظ شادابی و سلامت، از پیشرفت‌های حاصل‌شده در علم و فناوری بهره می‌برند و طرفداران پروپاقرصی دارند. در ادامه مطلب، بیشتر راجع‌به دلیل رواج استفاده از ساعت و دستبند هوشمند و نظایر این وسایل صحبت خواهیم کرد. در انتها مطلب هم بهترین برندهای ساعت و دستبند هوشمند در ایران را به شما معرفی می‌کنیم. ضمناً، مواردی را هم معرفی خواهیم کرد که با کم‌ترین قیمت بیشترین کارایی را به مصرف‌کننده می‌رسانند. همراه ما بمانید.

کاربرد ساعت و دستبند هوشمند طبی برای سلامت

ببینیم چه مزایایی هستند که ساعت و دستبند هوشمند طبی و نظایر این وسایل را پراستفاده کرده‌اند.

۱. امکان سنجش مسافت پیموده‌شده هنگام پیاده‌روی

یکی از کارامدترین راهکارها برای رسیدن به تناسب اندام و حفظ سلامت، ۱۰هزار قدم پیاده‌روی در طول روز است. برنامه سنجش مسافت پیموده‌شده در دستبند هوشمند طبی یا اسمارت واچ بر همین اساس برنامه‌ریزی شده است. دکمه شروع را می‌زنید و پیاده‌روی می‌کنید تا مسافت موردنظر را طی کنید.

۲. امکان سنجش طرز خواب شبانه

یکی از علل نسبتا مهم تهدید سلامتی، خواب ناکافی یا بی‌کیفیت است. یکی از مزایای خوب ساعت و دستبند هوشمند این می‌باشد که هنگام خواب، کیفیت خواب را کنترل می‌کند و هنگام صبح آماری از طرز وضعیت خواب شخص در اختیارش قرار می‌دهد. چند بار بیدار شده؛ خوابش عمیق بوده یا نه؛ بیشتر از حد معمول خوابیده یا کمتر؛ و نظایر اینها که اطلاعات ارزشمندی‌اند.

۳. امکان هدف‌گذاری توسط امکانات ساعت و دستبند هوشمند

اغلب ساعت‌های هوشمند اپلیکیشن‌هایی دارند که در آنها امکان تنظیم هدف وجود دارد. برای استفاده از آن، طبق شرایط شخصی و اوقات فراغتی که دارید، هدفی برای خود مشخص می‌کنید. در تمامی طول مسیر، برنامه کار به شما داده خواهد شد و می‌توانید جریان پیشرفت‌تان را زیر نظر بگیرید.

این امکان سبب تشکیل انگیزه می‌گردد.و پاداشی برای رسیدن به اهداف شماست.

۴. اخطار یادآوری تمرین

همیشه شنیده‌ایم که گام اول سخت‌ترین گام است. این ضرب‌المثل شایع حداقل راجع‌به ورزش و سلامت صادق است. در اصل، زمان می‌برد تا بتوانید ورزش‌کردن را به عادت بدل کنید. از آن به‌بعد، تقریبا همه‌چیز روی چرخه خواهد افتاد و سختی پیشین کمی رنگ می‌بازد.

ساعت و دستبند هوشمند طبی برتریی دارد که دراین‌باب به کمک می‌آید. برنامه‌ای به دستبند، ساعت یا می بند هوشمند می‌دهید، زمان‌بندی مشخصی را به برنامه می‌دهید، آنگاه در بازه‌های ازپیش‌مشخص‌شده زمان فعالیت‌تان به شما یادآوری خواهد شد. اینگونه احتمال آنکه تمرین را پشت‌گوش بیندازید کمتر خواهد شد.

برتری دیگر ساعت و دستبند هوشمند این می‌باشد که بیشتر مدل‌ها حاوی تایمر یا زمان‌سنج هستند که شما را از استفاده از تایمر یا ساعت مچی ساده بی‌نیاز خواهند کرد.

۵. امکان دسترسی به اپلیکیشن‌های تناسب اندام در ساعت و دستبند هوشمند

اپلیکیشن‌های تناسب اندام در ساعت و دستبند هوشمند

مثل موبایل‌های هوشمند، روی دستبند و اسمارت واچ هوشمند هم می‌توان اپلیکیشن نصب کرد؛ اپلیکیشن‌هایی فوق‌العاده کارامد برای پیگیری وضعیت تناسب اندام و عرضه راهکارهای عالی برای نگهداری وضعیت ایدئال. در این‌گونه برنامه‌ها، با توجه به اطلاعات شخصی‌ای که در اختیارشان می‌گذارید (قد، وزن و ویژگی‌های دیگر)، برنامه‌های مناسب با توجه به نیازها و اهداف شما برایتان تبیین خواهد شد. چه بهتر از این؟


حتما بخوانید: معرفی 11 برنامه ورزشی اندروید و آیفون ایرانی و خارجی برای ورزش در خانه


۶. امکان گوش‌دادن به موسیقی بدون نیاز به موبایل

خیلی‌ها دوست ندارند موقع دویدن یا هر ورزش دیگر موبایل مستمر دست‌وپاگیرشان شود؛ مسئله‌ای که بعضا آزاردهنده و به‌خاطر حواس‌پرتی سبب کاهش انگیزه می‌گردد. برای رهایی از این مشکل می‌توانید به‌جای موبایل، تعدادی از موسیقی‌های دلخواهتان را روی اسمارت واچ بریزید و هنگام پیاده‌روی یا تمرین با هندزفری به آنها گوش بدهید.

۷. امکان تحلیل دقیق اطلاعات با ساعت و دستبند هوشمند

یکی از امکانات مناسب ساعت و دستبند هوشمند امکان تحلیل یا آنالیز دقیق وضعیت و مکانیسم جسمانی حین انجام فعالیت ورزشی است. وقتی ساعت هوشمند را به موبایل متصل کنید، توسط اپلیکیشن‌هایی چون Apple Health یا نظایر آن، می‌توانید اطلاعات ثبت‌شده در حافظه ساعت هوشمند را به‌روش جزئی‌تر و عمیق‌تر بررسی کنید.

این تحلیل کلی به‌روش خودکار انجام می‌گردد.و شما تنها باید به چند سؤال ساده پاسخ دهید و امکان انتقال اطلاعات بین ساعت و موبایل را فراهم کنید. پس از آن، اطلاعات ارزشمندی راجع‌به وضعیت خوابیدن، خوردوخوراک، مقدار تحرک و… خواهید یافت؛ اینکه چه عاداتی را باید تغییر دهید تا به بهترین نتیجه مطلوب برسید.

۸. امکان اخطاردهی و اعلام خطر پیش از وقوع تعدادی عارضه‌های مزمن

در تعدادی مدل‌های جدیدتر از دستبند و ساعت‌های هوشمند کارکرد اغلب اندام‌ها به‌روش دقیق سنجیده می‌گردد.و اطلاعات حاصل‌شده از این آنالیزها در اختیار کاربر قرار می‌گیرد؛ در نتیجه، اگر پای ناراحتی یا اختلالی در بین باشد، بنا به نتایج تعدادی تحقیقات، امکانش هست که ساعت هوشمند پیش از بروز علائم و ازپاافتادن بیمار به او اخطار دهد.

اگر ساعت هوشمند به پایگاه‌های ارتباطی نیروهای درمانی متصل باشد، طولی نمی‌کشد که سروقت می‌آیند و احتمال نجات یافتنش به‌مراتب بیشتر خواهد شد.

یک مثال ثابت‌شده اختلالی است به‌نام فیبریلاسیون دهلیزی (AFib /AF). طی ابتلا به این اختلال، بیمار ضربان نامنظم و نابهنجار قلب را تجربه می‌کند. اختلالی می‌باشد که در اغلب مواقع به سکته مغزی منجر می‌گردد. توسط اطلاعات دریافتی از ساعت هوشمند می‌توان زودتر از آنکه کار بیخ پیدا کند به وجود فیبریلاسیون دهلیزی پی ببرد و امکان وقوع این سکته و حمله مخوف را کاهش داد.

۹. امکان سنجش مقدار اکسیژن خون

سنجش مقدار اکسیژن موجود در خون توسط ساعت و دستبند هوشمند

اگر مقدار اکسیژن خون از مقدار معینی کمتر باشد، در بلندمدت پیامد بدی در پی خواهد داشت. کمبود اکسیژن بیشتر از هرچیز دیگر کارکرد دستگاه گردش خون و قلب و ریه را مختل می‌کند. بروز عارضه‌هایی چون کم خونی، اختلال‌های عصب‌شناختی، و ناراحتی‌های مرتبط با خواب در این وضعیت دور از ذهن نخواهد بود.

در بیشتر مدل‌های دستبند و ساعت هوشمند، برای سنجش مقدار اکسیژن موجود در خون کمتر از پانزده ثانیه زمان نیاز است. رغبت پانزده ثانیه جایی ثابت بنشینید تا ساعت آنالیزش را انجام دهد. با انجام گاه‌به‌گاه این کار می‌توانید از بروز بسیاری عارضه‌ها پیشگیری کنید.

معرفی بهترین برندهای ساعت و دستبند هوشمند

تقریبا تمامی برندهای معتبر و نام‌آشنایی که در عرصه تولید موبایل هوشمند و وسایل راجع به آن فعالیت می‌کنند در شرایط تولید ساعت و دستبند هوشمند هم دستی بر کار دارند. اپل، سامسونگ و شیائومی همچون برندهای مطرح‌تر در بازار فروش ساعت و دستبند هوشمندند.

از دیگر برندهای نام‌آشنا می‌توان به «بی. اِس. اِن. اِل»، «امیزفیت»، «وی سریز»، «میدسان»، «آنر (Honor)» و «جی تب» اشاره کرد. با خرید ساعت‌ها و دستبندهای هوشمند طبی اصل از این برندها، تا حدود زیادی خیالتان از کیفیت محصول و دوام آن راحت خواهد بود. مسلما حتما نباید برای خرید ساعت هوشمند خود را ورشکسته کنید. مدل‌های کم‌آوازه‌تری هم هستند که با اینکه قیمت نسبتا ارزان، کارایی فوق‌العاده مناسبی دارند.

با این اوصاف، ساعت‌ها و دستبند‌های هوشمندی که معرفی می‌کنیم در بر گیرنده دو دسته خواهند بود:

 • الف. بهترین برندها و مدل‌های موجود در بازار، که بیشتر وقت‌ها گران‌اند؛
 • ب. بهترین برندها و مدل‌هایی که با اینکه قیمت نسبتا ارزان، کارایی مناسبی دارند.

الف. بهترین مدل‌های ساعت و دستبند هوشمند در بازار

۱. اپل واچ سری ۶ (Apple Watch Series 6)

اَپل واچ سری ۶ - ساعت و دستبند هوشمند

امکانات
 • امکان برقراری تماس، ارسال پیام، و یافتن مسیر از روی جی. پی. اس، بدون نیاز به موبایل؛
 • امکان سنجش مقدار اکسیژن موجود در خون توسط حسگرها و اپلیکیشن‌های تازه مدل جدید؛
 • سنجش ضربان قلب با اپلیکیشن مخصوص الکتروکاردیوگرام (ECG/ Electrocardiogram، آزمایشی که برای سنجش جریان الکتریکی قلب انجام می‌گیرد).
معایب و مزایا
مزایا معایب
۱. حافظه زیاد؛ ۱. عملی تفاوت خیلیی با اپل واچ سری ۵ ندارد؛
۲. طراحی خو‌ش‌دست و باکیفیت؛ ۲. روشن‌بودن همیشگی صفحه‌نمایش مصرف باتری را بیشتر می‌کند؛
۳. صفحه‌نمایش ساعت همیشه روشن است، هیچ اطلاعاتی از دست نخواهد رفت. ۳. روشن‌بودن همیشگی صفحه‌نمایش گاهی شب‌ها آزاردهنده می‌گردد.

این ساعت هوشمند بیشتر به‌درد ورزشکاران حرفه‌ای می‌خورد که می‌خواهند آنالیزی دقیق و جزئی از کارکرد و وضعیت بدنی خود داشته باشند. به‌روش کلی، می‌توانیم بگوییم کاربران موبایل‌های اپل انتخابی بهتر از این اسمارت واچ پیش رو ندارند.

۲. فیت‌بیت ورسا ۳ (Fitbit Versa 3)

فیت‌بیت ورسا از بهترین مدل‌های ساعت و دستبند هوشمند

حدود قیمت کنونی (اردیبهشت ۱۴۰۰): ۷میلیون و ۶۰۰هزار تومان
امکانات
 • سنجش دقیق طرز پیشرفت یا توسعه وضعیت جسمانی؛
 • سنجش دقیق زمان و مسافت پیموده‌شده در حین فعالیت‌های ورزشی، با امکانات جی. پی. اس ساعت هوشمند فیت‌بیت ورسا؛
 • توسط این اسمارت واچ می‌توانید بدوید، تپه‌نوردی یا دوچرخه‌سواری کنید، بدون آنکه به همراه‌داشتن موبایل هوشمند نیازی داشته باشید؛
 • سنجش شبانه‌روزی ضربان قلب توسط فناوری پیشرفته به‌کارگرفته‌شده در PurePulse 2.0 (که از امکانات ساعت هوشمند فیت‌بیت است).
معایب و مزایا
مزایا معایب
۱. ضدآب؛ ۱. تعویض بند ساعت مشکل است؛
۲. خدمت‌رسانی خوب به مشتریان؛ ۲. گاهی امکان شکستن آن وجود دارد؛
۳. دارابودن سیستم جی. پی. اس؛ ۳. تعویض بند ساعت مهارت می‌خواهد.
۴. دارابودن الکسا (دستیار صوتی آمازون)؛
۵. شخصی‌سازی خیلیساده و بی‌دردسر ساعت هوشمند.
۶. قیمت مناسب با توجه به کارکردها و امکانات ساعت هوشمند؛

امکانات زیادی هستند که اسمارت واچ فیت‌بیت ورسا را به انتخابی خیلیخوب تبدیل می‌کنند. امکان شمارش قدم‌ها، سنجش مقدار فعالیت جسمانی به‌هنگام فعالیت‌های شدید ورزشی، سنجش مقدار کالری سوزانده‌شده همچون امکانات این ساعت هوشمند هستند. حتی زنان می‌توانند توسط آن چرخه‌های قاعدگی‌ را زیر نظر بگیرند.

۳. دستبند هوشمند گارمین ویواسمارت ۴ (Garmin Vivosmart 4)

دستبند هوشمند گارمین ویواِسمارت ۴

امکانات
 • امکان اندازه‌گیری سطح اشباع اکسیژن خون؛
 • امکانات مناسب برای پایش وضعیت سلامت عمومی و تناسب اندام؛
 • ظریف، باریک و با ظاهری زیبا (کارشده با رنگ‌های متالیک و درخشان)؛
 • امکانات پیشرفته برای پایش کیفیت خواب و حرکت‌های مکرر چشم در خواب (REM /Rapid Eye Movement).
معایب و مزایا
مزایا معایب
۱. سبک‌وزن؛ ۱. نداشتن جی. پی. اس؛
۲. پایش مقدار انرژی باقی‌مانده برای ورزشکار؛ ۲. نبودن امکان تعویض بند دستبند هوشمند؛
۳. تحلیل عمیق وضعیت سلامت و تناسب اندام؛ ۳. سخت‌بودن کار در اوایل استفاده (زمان می‌برد تا مکانیسمش را خوب یاد بگیرید).
۴. مناسب با سیستم‌عامل‌های اندروید و آی. او. اس.

چند ویژگی منحصربه‌فرد هستند که سبب شده‌اند این دستبند هوشمند طرفداران زیادی داشته باشد. اول آنکه پایش وضعیت خواب با آن فوق‌العاده خوب صورت می‌گیرد و حتی حرکت مکرر چشم در خواب هم سنجیده می‌گردد. با این حساب، اطلاعات ارزشمندی از این نظر راجع‌به کیفیت خواب و کارهایی که برای توسعه آن باید بکنید خواهید یافت.

اگر دستبند هوشمند گارمین ویواسمارت را به حسگری مچی به‌نام پالس اُوکس (Pulse Ox) وصل کنید، امکان پایش سطح‌ اکسیژن خون را هم خواهید داشت. این دستبند هوشمند تا عمق ۵۰متری آب دریا فشار را تحمل می‌کند و دوام می‌آورد.

۴. ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی واچ اکتیو ۲ (Samsung Galaxy Watch Active 2)

ساعت هوشمند سامسونگ گالاکسی واچ اکتیو ۲

امکانات
 • خیلیخوش‌دست و ظریف (در هر مکانی می‌توانید آن را به دست داشته باشید)؛
 • گام‌شمار خیلیپیشرفته (گام‌شمار تعبیه‌شده در این ساعت هوشمند بینش فوق‌العاده مناسبی راجع‌به وضعیت بدنی و پیشرفت‌تان در اختیار شما خواهد گذشت. اینگونه، دست‌یابی به اهداف برایتان ساده‌تر خواهد شد)؛
 • نمایش ضربان قلبِ مناسب برای فعالیت ورزشی (این ساعت هوشمند ضربان قلب مناسب برای فعالیت ورزشی را به ورزشکار نشان می‌دهد. او باید سعی کند ضربان قلب را به حد مذکور برساند تا سالم‌تر و با نتایج بهتر ورزش کند).
معایب و مزایا
مزایا معایب
۱. مقرون‌به‌صرفه‌تربودن در برابر اپل واچ؛ ۱. عالی‌نبودن سیستم پایش وضعیت و کیفیت خواب؛
۲. ردیابی خودکار وضعیت فعالیت ورزشی در این اسمارت واچ؛ ۲. اتصال ضعیف (گاهی اتصال آن به اپلیکیشن‌های دیگر با کیفیت پایینی صورت می‌گیرد).
۳. طراحی زیبا، با انتخاب‌های متنوع از حیث طراحی و تزئینات ظاهری؛
۴. امکان استفاده از آن در تعدادی دیگر از سیستم‌عامل‌ها (در انحصار اندروید نیست).

ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی واچ اکتیو، با چیزی حدود ۲٫۵میلیارد کاربر در سراسر جهان، رقیبی است سرسخت و قدر برای ساعت هوشمند اپل. پایش وضعیت جسمانی و شدت و درستی فعالیت ورزشی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این ساعت هوشمند است. اطلاعاتی که پس از تحلیل اطلاعات در اختیار ورزشکار قرار می‌گیرد هم فوق‌العاده ارزشمندند و استفاده درست از آنها، حتما به پیشرفت وضعیت ورزشکار کمک خواهد کرد.

نکته دیگر اینکه در ساعت هوشمند سامسونگ، مثل ساعت اپل که در نخست معرفی شد، صفحه‌نمایش می‌تواند همیشه روشن باشد، با این تفاوت که برخلاف ساعت هوشمند اپل امکان خاموش‌کردن صفحه‌نمایش به‌دلخواه وجود دارد. این برتریی می‌باشد که ساعت سامسونگ بر اپل واچ دارد.

۵. آنر بند ۶ (Honour Band 6)

آنر بند ۶ - ساعت و دستبند هوشمند

امکانات
 • خاصیت ضربه‌گیری با مقاومت بالای بدنه؛
 • صفحه‌نمایش لمسی با کیفیت بالای تصویر (HD)؛
 • نگهداری بالای شارژ باتری (تا ۱۴ روز) و شارژشدن سریع؛
 • به‌روزرسانی الگوریتم‌های مرتبط با پایش ضربان قلم و نظارت بر جریان آن.
معایب و مزایا
مزایا معایب
۱. ویژگی‌ها و امکان‌های پرتعداد؛ ۱. مشکلات اطلاع‌رسانی (در مواقع نادری شاید نتایج تحلیل اطلاعات درست به اطلاع کاربر نرسد و اشکالی پیش بیاید).
۲. قیمت مناسب با درنظرگرفتن کارایی‌های ساعت هوشمند.

۶. ساعت هوشمند ضدآب مای‌کرونوز زی‌تایم (MyKronoz ZeTime)

ساعت هوشمند ضدآب می‌کرونوز زی‌تایم

حدود قیمت کنونی (اردیبهشت ۱۴۰۰): ۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان
امکانات:
 • کاملا ضدآب (تحمل فشار آب در عمق ۵۰متری و بیشتر)؛
 • دوکاره‌بودن ساعت (یعنی هم به ساعت ساده تبدیل می‌گردد.و هم به اسمارت واچ طبی).
معایب و مزایا
مزایا معایب
۱. ظاهری شیک، ظریف و زیبا؛ ۱. کیفیت برنامه پخش موسیقی کمی پایین است.
۲. عمر بالای باتری (تا ۳ روز یا بیشتر)؛
۳. امکان استفاده از ساعت به‌جای ساعت ساده.

در بین انواع مدل‌های ساعت و دستبند هوشمند، کم نیستند آنهایی که ضدآب‌اند؛ اما تقریبا تمامی آنها فقط برای شنا در سطح آب مناسب‌اند و اگر شناگر به قسمت‌های عمیق‌تر رود، امکان ازبین‌رفتن ساعت تحت فشار آب وجود خواهد داشت. کمتر ساعت هوشمندی را می‌توان یافت که همثل مای‌کرونوز زی‌تایم، فشار وارده در عمق ۵۰متری یا بیشتر را تحمل کند. این خاصیت به‌ویژه برای ورزشکاران قواص مفید خواهد بود که با آن می‌توانند در عمق‌های پایین آب وضعیت بدنی و فعالیت ورزشی خود را بسنجند.

۷. انواع ساعت و دستبند هوشمند شیائومی

انواع ساعت و دستبند هوشمند شیائومی

امکانات
 • دارای صفحه‌نمایش AMOLED؛
 • ساخته‌شده از نوعی پلاستیک نرم و ظریف (که اصلا سبب ناراحتی مچ دست نمی‌گردد.؛
 • دارابودن تمامی ویژگی‌های اسمارت واچ‌های برندهای مطرح چون سامسونگ و اپل (اعم از گام‌شمار، شمارش‌گر ضربان قلب، جی. پی. اس و موارد دیگر)؛
 • تنظیم خودکار روشنایی صفحه‌نمایش با توجه به مقدار نوری که زیر آن قرار گرفته‌اید (مثلا اگر زیر آفتاب باشید، صفحه‌نمایش طوری تنظیم خواهد شد تا به‌راحتی صفحه‌نمایش ساعت یا دستبند را ببینید).
معایب و مزایا
مزایا معایب
۱. عمر فوق‌العاده طولانی باتری؛ ۱. کارکرد نامناسب گاه‌به‌گاه حسگر SpO2؛
۲. طراحی ظاهری ساده و شیک؛ ۲. پایش غلط ضربان قلب در بعضی مواقع؛
۳. قیمت مناسب با درنظرگرفتن ویژگی‌ها و امکان‌ها؛ ۳. سختی کارکردن با تعدادی اپلیکیشن‌های ساعت یا دستبند هوشمند شیائومی.
۴. کیفیت خوب و روشنایی کافی صفحه‌نمایش ساعت؛
۵. عرضه نتایج تحلیل و آنالیزهای گوناگون دقیق راجع‌به وضعیت سلامت و فعالیت‌های ورزشی به کاربر.

اگر در پی خریدی مطمئن هستید، تهیه ساعت و دستبند هوشمند شیائومی را به شما بد نیست. گرچه مدت‌زمان زیادی از معرفی این برند تازه‌کار نمی‌گذرد، در همین مدت کوتاه هم به علت ویژگی‌های مناسب و مناسبی که دارد طرفداران و کاربران خیلییافته است.

ب. معرفی چند ساعت و دستبند هوشمند که با اینکه ارزانی، کارایی قابل‌قبولی دارند

۱. ساعت هوشمند اسکمی مدل ۱۶۴۳ (Skmei smartwatch 1643)

ساعت هوشمند اسکمی مدل ۱۶۴۳ - دستبند هوشمند

امکانات
 • پشتیبانی از اندروید و آی. او. اس؛
 • امکانات متنوع (بیشتر امکاناتی را که برای موارد قبل برشمردیم داراست، سنجش ضربان قلب و گام‌شمار و…).
معایب و مزایا
مزایا معایب
۱. تحمل فشار آب تا عمق ۳۰متری؛ ۱. صفحه‌نمایش لمسی ندارد؛
۲. پایش مقدار کالری مصرفی طی جریان شبانه‌روزی؛ ۲. نداشتن امکان تماس مستقیم.
۳. دارابودن حسگر گام‌شمار و حسگر شمارش ضربان قلب؛
۴. داشتن نور پس‌شرایط که می‌توان هنگام تاریکی فعال کرد.

این ساعت هوشمند به‌مناسبی از پس انجام دو کار مهمی که رقیبان پرآوازه آن انجام می‌دهند برمی‌آید: (۱) زیرنظرگرفتن مقدار کالری مصرفی در شبانه‌روز و (۲) پایش ضربان قلب و اطلاعات حاصل از این تحلیل‌ها به‌ويژه برای کسانی مفید خواهد بود که به‌نیت کاهش وزن ورزش می‌کنند. ساعت هوشمند اسکمی مدل ۱۶۳۳ محصولی می‌باشد که به نسبت با هزینه پرداختی، امکانات مناسبی در اختیار کاربر می‌گذارد.

۲. ساعت هوشمند مدل سی ۱ (C1 smartwatch)

ساعت هوشمند مدل سی ۱ - دستبند هوشمند

امکانات
 • ضدآب؛
 • دارای مدهای گوناگون ورزشی؛
 • سنجش کارکرد اغلب اندام‌ها و ارگان‌های بدن؛
 • امکان مکالمه مستقیم با ساعت هوشمند، بدون نیاز به موبایل.
معایب و مزایا
مزایا معایب
۱. قاب ظریف و زیبا؛ ۱. نداشتن جی. پی. اس؛
۲. دارای صفحه‌نمایش رنگی لمسی؛ ۲. نداشتن امکان نصب سیم‌کارت؛
۳. دارای حسگر ژیروسکوپ، در کنار حسگرهای گام‌شمار و شمارش ضربان قلب؛ ۳. نبود امکان رجیسترکردن سیم‌کارت در موبایل.

با توجه به امکان‌هایی که این ساعت هوشمند دارد، صرف هزینه برای خرید آن عاقلانه گویا. شاید تعدادی ایرادها داشته باشد؛ اما در کل برای ساخت آن ابتکار زیادی خرج شده و با اینکه نقصان‌ها، امکانات مناسبی هم دارد که به کارتان خواهد آمد.

۳. پی ۸ اسمارت واچ (P8 Smart Watch)

پی ۸ اسمارت واچ - ساعت و دستبند هوشمند

امکانات
 • سنجش ضربان قلب؛
 • کیفیت بالای صفحه‌نمایش؛
 • طراحی ظریف و خیلیشیک؛
 • سیستم اخطار یا یادآوری برای آگاه‌کردن کاربر از زمان ورزش؛
 • تحلیل کیفیت وضعیت خواب شبانه با توجه به آخرین پیامدهای علمی.
معایب و مزایا
مزایا معایب
۱. امکان شخصی‌سازی؛ ۱. گرچه ضدآب است، ولی به‌درد شنای مداوم نمی‌خورد و برای شناگران مناسب نیست (مسلما نه تمامی مدل‌ها).
۲. پایش سطح اکسیژن خون؛
۳. طراحی فوق‌العاده زیبا و چشم‌نواز؛
۴. پنج رویکرد گوناگون در ساعت و دستبند هوشمند برای پایش وضعیت سلامت عمومی.
به‌خاطر داشته باشید که صرف پرداخت هزینه‌های آن‌چنانی برای خرید ساعت و دستبند هوشمند مارک‌دار و گران‌قیمت، به نسبت با آنکه چگونه از ساعت‌تان استفاده می‌کنید، اهمیت کمتری دارد. هدف باید استفاده از تمامی پتانسیل‌های ساعت یا دستبند هوشمند باشد، فارغ از آنکه چقدر گران یا ارزان‌قیمت باشد و چقدر برای ساعت‌تان هزینه کرده باشید. مهم آن می‌باشد که از آن درست استفاده کنید و کار با وسایل را کامل یاد بگیرید.

پاسخ چند سؤال پرتکرار راجع‌به ساعت و دستبند هوشمند

– اسمارت واچ چیست؟

ساعتی می‌باشد که تعدادی امکان‌های مفید راجع‌به سلامت و فعالیت‌های ورزشی در اختیار کاربر می‌گذارد و کارکرد آن، تنها محدود به نشان‌دادن زمان نمی‌گردد.

– چگونه باید ساعت یا دستبند هوشمند مناسب را برگزید؟

پیش از هر چیز، باید اطمینان حاصل کنید اسمارت واچ یا دستبند هوشمند با موبایلتان مناسب است. اگر کاملا با یکدیگر مناسب باشند، بهترین و بیشترین استفاده را از ساعت یا دستبند خود خواهید برد. چند نکته دیگر هم هستند که بد نیست پیش از خرید دستبند هوشمند یا اسمارت واچ به آنها توجه کنید: اول اینکه امکان عوض‌کردن بند را دارد یا خیر. دوم اینکه عمر باتری آن چگونه می‌باشد که موضوع فوق‌العاده مهمی است. و در انتها اینکه قیمت ساعت یا دستبند در قیاس با امکاناتی که دارد به‌صرفه هست یا خیر.

– آیا اسمارت واچ برای کارکردن به سیم‌کارت نیاز دارد؟

خیر. این وسایل به موبایل هوشمند متصل می‌شوند و تمامی اطلاعات را از آن می‌گیرند.

– آیا موبایل هوشمند من با تمامی ساعت‌ها و دستبندهای هوشمند مناسبی خواهد داشت؟

خیر. تعدادی ساعت‌ها یا دستبندها مخصوص دستگاه‌های اندرویدی تهیه می‌شوند. تعدادی مناسب اپل هستند و به همین منوال، برای هر موبایل هوشمند، بیشتر وقت‌ها ساعت‌ها یا دستبندهایی هست که مختص آن باشد. مسلما مدل‌هایی هم هستند که از سیستم‌عامل‌های گوناگونی پشتیبانی می‌کنند.

– شارژ باتری ساعت یا دستبند هوشمند چقدر دوام می‌آورد؟

شارژ باتری این وسایل بیشتر وقت‌ها طولانی است: حداقل یک یا دو روز. منتها استفاده از امکانات گوناگون مثل ردیاب جی. پی. اس و نظایر آن، سبب تخلیه سریع‌تر شارژ باتری می‌شوند.

شما بگویید

اگر راجع‌به استفاده از ساعت‌ها و دستبندهای هوشمند تجربه و اطلاعاتی دارید، می‌توانید در قسمت «ارسال دیدگاه» با ما و مخاطبان چگونه در بین بگذارید. ضمناً اگر از هریک از ساعت‌ها و دستبندهای معرفی‌شده استفاده کرده‌اید، می‌توانید عکس‌العملتان راجع‌به کار با آن را با ما در بین بگذارید که خیلیبرای ما ارزشمند خواهد بود.

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *