۱۰ عبارتی که بهتر است هرگز در گوگل جستجو نکنید
تکنولوژی

۱۰ عبارتی که بهتر است هرگز در گوگل جستجو نکنید


جستجو در گوگل دروازه ورود به جهان اینترنت است. کلمات و اصطلاحاتی که جست‌وجو می‌کنید روی تجربه‌ی شما اثر مستقیمی می‌گذارند. در بیشتر مواقع گوگل برای جست‌وجو کردن بهترین ابزار است، اما آیا می‌دانستید همین ابزار مفید در بعضی مواقع می‌تواند شما را گمراه کند و یا علیه‌تان عمل کند؟ همراه ما باشید تا به شما بگوییم بد نیست چه عباراتی را گوگل نکنید.

۱۰. نشانه‌های بیماری

بیایید از وضعیت سلامتی شروع کنیم. وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که به بیماری‌ها و نشانه‌های آنها اشاره می‌کنند و اغلب توسط افراد غیرحرفه‌ای مدیریت می‌شوند. قطعا نگاه کردن به نشانه‌های بیماری در اینترنت، به جز اینکه به شما کمکی نمی‌کند بلکه حال‌تان را بدتر می‌کند و شما را می‌ترساند. اگر حس می‌کنید که مشکلی دارید به سراغ پزشک واقعی بروید و از گوگل به‌عنوان پزشک استفاده نکنید.

۹. جست‌وجوی مجرمانه

این موضوع خیلیجدی است. شاید عبارات «چگونه بمب بسازیم» یا «چگونه قرص آمفتامین درست کنیم» را فقط به‌خاطر کنجکاوی جست‌وجو کنید، اما این را به یاد داشته باشید که نیروهای امنیتی و مبارزه با مواد مخدر این جست‌وجوها را رهگیری می‌کنند و آدرس IP شما را در دیتابیس خود ذخیره می‌کنند. شما که نمی‌خواهید به‌خاطر کنجکاوی به دردسر بیفتید؟

۸. سرطان

این بخش از آن حوزه‌هایی می‌باشد که هرچه کمتر درموردش بدانید بد نیست. سرطان نشانه‌های گوناگونی دارد و اغلب آنها را می‌توان در سایر بیماری‌های عادی هم مشاهده کرد. نشانه‌هایی مثل سرگیجه، ضعف، حالت تهوع و … از این نشانه‌ها هستند. پس احتمال زیادی دارد که این نشانه‌ها را با سرطان اشتباهی بگیرید و بترسید.

۷. آلودگی ساس

آلودگی ساس خیلیخطرناک است

شاید اسم ساس را شنیده یا حتی از وجودش آسیب دیده باشید. اما تا حالا فکر کرده‌اید که آلودگی برآمده از ساس چگونه است؟ اگر می‌خواهید کماکان به خوابیدن ادامه بدهید بد نیست که درمورد آنها جست‌وجو نکنید.

۶. بیماری‌های پوستی

بیماری‌های پوستی گوناگونی وجود دارند که ظاهرخیلی جدابی ندارند. تصاویر این بیماری‌ها در وب‌سایت‌های گوناگون قابل‌مشاهده است. بد نیست که به سراغ این تصاویر نروید، چرا که بعضی از آنها واقعا آزاردهنده هستند.

۵. ریه‌ی افراد سیگاری

شاید که اهل سیگار کشیدن باشید و گاهی اوقات به این فکر کنید که سیگار کشیدن چگونه به ریه‌ی شما آسیب می‌رساند. در سطح وب، تصاویر گوناگونی از ریه‌ی افراد سیگاری پیدا می‌گردد.که خیلیعجیب هستند. مسلما اگر می‌خواهید که برای ترک سیگار مشوقی داشته باشید، می‌توانید به سراغ این تصاویر بروید، با این وجود بد نیست که این کار را نکنید.

۴. حیوانات خطرناک

حیوانات خطرناک زیادی وجود دارند

لطفا از جست‌وجوی چنین فهرستی خودداری کنید؛ مگر اینکه بخواهید فهرست چیزهایی را که علت وحشت‌تان می‌شوند، طولانی‌تر کنید. حیوانات خطرناکی در دنیا وجود دارند و بعضی از آنها در اطراف شما زندگی می‌کنند. چنین ترس‌هایی سبب می‌شوند که از سفر هم خودداری کنید.

۳. اسم خودتان

در عصر دیجیتال، حریم خصوصی به‌شدت تهدید می‌گردد. اگر نام خود را جست‌وجو کنید این احتمال وجود دارد که با نتایج ناخوشایندی مثل اطلاعات قدیمی، محتوای بی‌ربط و تصاویر زننده‌ای از خودتان روبه‌رو شوید. اگر با چنین نتایجی روبه‌رو شوید، اشتیاق به حذف آنها پیدا خواهید کرد و این کار آسانی نیست.

۲. تخلیه‌ی جوش‌های سرسیاه

نتایج این جست‌وجو کمی گوناگون است. خیلی ترسناک نیست و مشکلی را هم برای شما تشکیل نمی‌کند، اما وقت‌تان را تلف می‌کند، چرا که از تماشای این صحنه‌ها خسته نمی‌شوید. خیلی عجیب می‌باشد که تخلیه جوش سرسیاه به این میزان لذت بخش است. در نتیجه بد نیست از دیدن آنها پرهیز کنید.

۱. متولد شدن نوزاد

حتما چنین صحنه‌هایی را در فیلم‌ها دیده‌اید. زن با صدای بلند فریاد می‌زند و پزشک تلاش می‌کند تا او را آرام کند. دیدن این صحنه‌ها حتی در فیلم هم موجب استرس می‌گردد. اگر خانم‌ها این صحنه را ببینند شاید از به دنیا آوردن کودک پشیمان شوند. پس این صحنه‌ها را تماشا نکنید.

پس چه چیزی را جست‌وجو کنیم؟

خب شما می‌توانید به جای جست‌وجوی موارد ناخوشایند در گوگل، از آن لذت ببرید و جست‌وجوی خود را با کلماتی مثل چرا، چگونه و… شروع کنید. با این کار گوگل محبوب‌ترین جست‌وجوها را نشان می‌دهد که از دیدن نتایج آن تعجب خواهید کرد.

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *