جدید ها

تمسخر نامه دونالد ترامپ به رییس‌ جمهور ترکیه

زمان مطالعه: 4 دقیقه

هیلاری کلینتون با به اشتراک گذاشتن یک نامه هجوآمیز از جان اف کندی به رهبر سابق اتحاد جماهیر شوروی برای پایان دادن به بحران موشکی کوبا در حساب توئیتری خود، دونالد ترامپ را به تمسخر گرفته می‌باشد. در طی چند روزی که از افشای محتوای نامه ارسال شده از طریق رییس جمهور ایالات متحده به رجب طیب اردوغان می گذرد، نامه ای که در آن ترامپ به رییس جمهور ترکیه می گوید «سرسخت نباش» و «احمق نشو» و در آن درمورد حمله به شمال سوریه به او هشدار می دهد، افراد بسیار زیادی این نامه، محتوای غیرمعمول آن و البته بی اعتنایی اردوغان به این نصایح را به باد تمسخر گرفته و از آن انتقاد کرده اند.

توئیت هیلاری کلینتون در تمسخر نامه دونالد ترامپ به اردوغان با انتشار نامه ای جعلی از جان اف کندی به نیکیتا خروشچف
حتی جیمی کیمل در برنامه تلویزیونی شبانه خود نیز سبک دیپلماسی دونالد ترامپ را با نامه کندی به نیکیتا خروشچف مقایسه کرد که روز بعد هیلاری کلینتون با عنوان اینکه این سند را در آرشیو پیدا کرده، تصویری از این نامه هجوآمیز را در حساب توئیتری خود منتشر کرد. این نامه جعلی که تاریخ آن ۱۶ اکتبر ۱۹۶۲ است بدین ترتیب شروع می شود: «رئیس خروشچف عزیز، عوضی نباش، باشه؟». در ادامه نامه چنین می آید: «موشک هایت را از کوبا بیرون بکش. همه خواهند گفت، آره! خروشچف! تو بهترینی! اما چنانچه این کار را نکنی همه خواهند گفت: چه عوضی و کشور آشغالدانی تو را پینه (Bunion به جای union به معنای اتحاد) شوروی خواهند نامید. واقعاً اینجا برایم دردسرساز شده ای. بعداً باهات تماس می گیرم. بغل، جان فیتزجرالد کندی».

نوشته های مشا‌به

نامه دونالد ترامپ به رجب طیب اردوغان برای پایان دادن به حمله نظامی به شمال سوریه
نامه ترامپ به اردوغان به خاطر سبک نوجوانانه صحبت ها، لحن ساده و کوتاهی آن مورد انتقاد اکثر سیاستمداران ایالات متحده و حتی جمهوری خواهان متحد شخص رئیس جمهور جای دارد می‌باشد. در نامه ترامپ به رییس جمهور ترکیه چنین آمده بود: «آقای رئیس جمهور عزیز: بیا یک معامله بکنیم! تو نمی خواهی مسئول قتل عام هزاران نفر باشی و من نمی خواهم مسئول ویران کردن اقتصاد ترکیه باشم، کاری که خواهم کرد. برای حل تعدادی از مشکلات تو سخت تلاش کرده ام. دنیا را ناامید نکن».

[table id=2 /]

بیشتر بخوانید: ۴ قانون شکنی «دونالد ترامپ» در جریان تماس تلفنی با رییس جمهور اوکراین

مطالب پیشنهادی

با درآمد دلاری در ایران میلیاردر شوید!

خرید اینترنتی دریل حرفه‌ای بوش با 100 هزار تومان تخفیف!

به تیغ اصلاح نیاز داری؟ اساسیشو با تخفیف از اینجا بخر!
دونالد ترامپ در ادامه نامه خود چنین می گوید: «تاریخ درمورد تو به نیکی یاد خواهد کرد چنانچه این کار را به شکل درست و انسانی انجام دهی. اما چنانچه اتفاقات خوبی رخ ندهد برای پیوسته به چشم شیطان به تو نگاه خواهد کرد. سرسخت نباش. احمق نشو. بعداً با تو تماس خواهم گرفت». محتوای این نامه از طریق یکی از مجریان شبکه فاکس نیوز فاش شد و اکثر کاربران توئیتری و حتی سخنگویان کاخ سفید نیز در نخست آن را یک شوخی قلمداد می کردند. اما بعد از تایید شدن صحت نامه از طریق مقامات کاخ سفید، خبرنگاران بسیاری در شبکه های اجتماعی این موضوع را منعکس کردند.

رییس جمهور عزیز ترکیه. بچه های تلویزیون دوباره دارن بدجنس می شن. این خیلی ناعادلانه س. امیدوارم که فردا جنگ خوبی داشته باشی. من واقعاً دوستت دارم. تو منو دوست داری؟ با عشق
کیتی راجرز، خبرنگار نیویورک تایمز در کاخ سفید در این باره نوشت: «احساس کردم که نیاز است از کاخ سفید بپرسم که آیا این واقعی است و همینطور بود». سث مولتون، نماینده دموکرات کنگره از ایالت ماساچوست در گفتگو ای در مورد این نامه چنین گفته است: «یک دانش آموز ماز طریق در یکی از دبیرستان های ناامید کننده ایالات متحده می توانست نامه تاثیرگذارتری از این بنویسد و ما اینجا در کاخ سفید رییس جمهوری را داریم که به تمام دنیا نشان می دهد که نمی  داند چطور باید با رهبران جهان مذاکره کند و این کار اوست». گویا رجب طیب اردوغان این تلاش دونالد ترامپ برای مذاکره را نادیده گرفته و نامه او را به سطل آشغال انداخته می‌باشد. کاربران توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی نیز به اشکال مختلف این نامه را به باد تمسخر گرفته اند که در ادامه مطلب به نمونه هایی از آن ها اشاره می‌گردد.

ترامپ یک نامه تهدیدآمیز جدید برای اردوغان فرستاد
نامه ترامپ به اردوغان باورنکردنی می‌باشد. منو دوست داری؟ آره؟ نه؟ شاید؟ دونالد ترامپ. لطفا سرسخت نباش! بعداً با تو تماس می گیرم.
نامه ترامپ به اردوغان ترجمه شده در غالب ایموجی
نامه ترامپ به ترکیه به عنوان نامه ای که در سطح کلاس سوم نخستیی نوشته شده توصیف شده می‌باشد. کلاس سوم؟ فکر می کنم که توصیف سخاوتمندانه ای بوده می‌باشد. متن نامه: ترامپ نامه ای شدیداللحن به اردوغان ترکیه می نویسد… ای مرد قوی خوش تیپ. چنانچه کردها را قتل عامل کنی در مورد املاک ترامپ به تو تخفیف نخواهم داد. احمق نباش. بعداً با تو تماس خواهم گرفت (و همه این صحبت ها را پس می گیرم)
ترامپ به یکی از دیکتاتورهای محبوبش ، رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه، نامه می نویسد
اردوغان عزیز: آیا با من دوستی؟ بله؟ نه؟
ای مرد ترک عزیز، من تو رو دوست دارم و تو منو دوست داری. می تونم کارتو بسازم. هاهاها! شوخی نمی کنم. بیا یک معامله بکنیم. چنانچه اینکارو بکنی سه کلاه بزرگ با شعار دوباره امریکا را بزرگ خواهم کرد و یک کامپیوتر مک برایت می فرستم. منو توی دردسر ننداز. منو ناامید نکن. منو دوست داری. اینارو چک کن: بله؟ نه؟ دوباره آمریکا را بزرگ خواهم کرد؟ اینکارو بکن. تو را در کنسرت شان مندز خواهم دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا